Володимир-Волинська міська рада долучилась до загальнонаціонального флешмобу Дня вишиванки

Публікації

Володимир-Волинська міська рада долучилась до загальнонаціонального флешмобу Дня вишиванки
Володимир-Волинська міська рада долучилась до загальнонаціонального флешмобу Дня вишиванки

20 травня у кабінетах Володимир-Волинської міської ради по-особливому барвисто та святково – міський голова Ігор Пальонка разом із заступниками, керівниками та співробітниками відділів і управлінь змінили офіційний дрес-код на національний стрій, долучившись тим самим до загальнонаціонального флешмобу з нагоди Дня вишиванки.  
Всесвітній День вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. Метою цього свята, якому цьогоріч виповнюється уже 15 років, є популяризація вишитого етнічного одягу та вшанування українських традицій. Цього дня прийнято вдягати національне вбрання, куди б не довелося йти – на роботу, на навчання чи на зустріч із друзями.
На робочому місці у своїй улюбленій вишитій сорочці, яку йому подарував брат на 35-річчя, міський голова Ігор Пальонка. Він на мить відволікся від підписання важливих документів, аби розповісти про своє ставлення до вишиванки.
«Вишитий одяг – це віковічна українська культурна традиція, яку приємно продовжувати та популяризувати. Саме День вишиванки і допомагає поширювати цю традицію серед широкого загалу, особливо серед молоді. У мене є три вишиті сорочки, які вдягаю на національні та великі релігійні свята. Моя родина, дружина та діти, також залюбки вбираються у національний стрій», – розповідає міський голова.
Перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук прийшов на роботу в одній зі своїх чотирьох вишитих сорочок. Каже, що вишиванка супроводжує його у найбільш знакових подіях у житті. Зокрема, саме вишитий одяг обрали з дружиною для вінчання у церкві.
«Уся наша родина дуже любить вишитий одяг – навіть у сина Ігорчика є уже дві вишиванки. Вважаю, що це одна із найбільш цінних українських традицій, яку потрібно берегти та примножувати», – зазначив Ярослав Матвійчук.
Керуюча справами міської ради Ірина Лошенюк також одягнула блузу, вишиту етнічними орнаментами. Пані Ірина каже, що хоч сама і не вишиває, але захоплюється умінням майстринь-вишивальниць створювати шедеври на полотні. У майбутньому планує придбати собі нову вишиту сорочку, тож нині у пошуках моделі, яка їй припаде до смаку.
Заступник міського голови Андрій Гудим сьогодні в елегантній білій сорочці, що вишита білими нитками. В його гардеробі чимало вишиванок , які підійдуть до будь-якої події та пори року. Разом із родиною часто вбирається у національний стрій з нагоди якогось національного свята, а також на Великдень і Різдво. Надає перевагу сорочкам із етнічними візерунками, з натуральної тканини та з полотна.
Для секретаря міської ради Івана Юхимюка вишиванка є уособленням автентичного коду кожного українця, тож залюбки і з гордістю одягає свою улюблену вишиту сорочку з полотна  на різні свята і уже міркує над тим, щоб придбати собі іще одну.
Заступниця міського голови Любов Саць прийшла на роботу в особливій вишиванці, яку вишила бісером власноруч. Каже, що любить у вишивці традиційні орнаменти та кольори – червоний і чорний.
«Для було мене важливо вишити своїй дитині вишиванку і я це зробила. Хотіла і собі вишити хрестиком сорочку, але через те, що постійно не вистачає часу і терпіння, обрала більш швидкий варіант із бісером. Сподіваюсь, що колись ці сорочки будуть передаватись у нашій родині, як сімейна реліквія. У мого чоловіка є такі давні вишиванки, які дістались у спадок від бабусь і які я інколи дістаю, аби помилуватись. Вишиванка для мене – це справжній оберіг і святиня, одягаючи яку, розумієш цінність українських традицій», – розповідає заступниця міського голови.
Протягом дня у стінах міської ради, як завжди, було чимало робочих засідань та зустрічей і те, що майже усі їхні учасники були вбрані у національний одяг, додавало особливого шарму. Так, у вишиванках прийшли на засідання бюджетної комісії депутати, аби попрацювати над рішеннями, які будуть виноситись на черговій сесії.
Національний український одяг одягнули і члени виконавчого комітету, котрі зібрались на позачергове засідання.
Колективи комунального підприємства “Володимир-Волинськтеплоенерго” та ЦНАПу також долучилися до відзначення Дня вишиванки.  
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: