Великдень на передовій: паску скуштує кожен наш захисник

Великдень на передовій: паску скуштує кожен наш захисник
Великдень на передовій: паску скуштує кожен наш захисник

Цьогоріч уперше військові нашої бригади, що захищають Батьківщину на сході країни, у Великдень зможуть на передовій відвідати богослужіння і освятити паску. Капелани виступили з ініціативою бути поряд із бійцями у зоні проведення ООС, щоб разом з ними зустріти світле Воскресіння Христове. До того зазвичай на другий день Пасхи відвозили воїнам паски, крашанки та домашні смачні страви, які передавали місцеві мешканці. 
Отець Юрій Здебський щойно повернувся зі сходу, де впродовж місяця здійснював душпастирську опіку над військовими 14-ої окремої механізованої бригади ім. князя Романа Великого, які виконують там бойові завдання. Каже, що тепер він буде поряд з бійцями, які зараз знаходяться у військовій частині, здійснюватиме тут богослужіння і освячуватиме великодні кошики. А отець Ігор Бігун відправляється на передову, щоб разом із воїнами там, у зоні бойових дій, відсвяткувати Великдень. Він відвезе на Донбас паски, які з вдячністю бійцям передають небайдужі земляки.   
50 пасок передала військовим від ВГО «Союз українок» та усього колективу підприємства «Фенікс» Віра Чайковська-Тарликова. Випечені вони працівниками Турійського хлібозаводу.
- Сидячи за святковим столом у таке велике свято, неможливо не згадати лікарів, які стоять на сторожі нашого здоров’я і першими вступили у боротьбу з пандемією, та воїнів, які захищають нашу Батьківщину, нашу родину, кожного з нас на східних рубежах країни від агресора. І якщо лікарі рятують людей, знаходячись удома, то військовослужбовці виконують бойові завдання далеко від рідних осель. Тому, щоб вони відчули святкову атмосферу, нашу увагу і на знак подяки за їхній щоденний подвиг, ми їм відправляємо ці пасочки,  - каже Віра Анатоліївна.
Упродовж багатьох років пані Віра, союзянки та їхні однодумці допомагають армії. З перших днів бойових дій на Донбасі вони згуртувалися і надавали матеріальну допомогу, постійно передавали гостинці для військових нашої бригади. Кажуть, діляться частинкою того, що мають, даруючи також тепло своїх душ та віру в перемогу. І закликають інших не бути байдужими, цінувати тих, хто поряд, і тих, хто зараз далеко, на іншому боці країни ціною власного життя боронить рідну землю і оберігає наш спокій. Будьмо свідомими та згуртованими, щоб разом подолати ворогів і усі негаразди!
Понад 200 пасок, які передали нашим захисникам ковельчани (ініціювала збір міська рада, долучилися й підприємці), священники уже відправили «Новою поштою» на схід. Ще 150 – отець Юрій та отець Ігор замовили на хлібозаводі у Сєвєродонецьку й оплатили власним коштом. Понад пів тонни пасок відправили парафії з Львівщини, долучилися івано-франківці та інші. По прибутті на передову усе зберуть та розвезуть бійцям – тим, хто в окопах на першій лінії оборони, і тим, хто прикриває їхній тил. 
- На Пасху раніше ми були поряд з військовими у частинах, на полігоні, а цьогоріч організували святкування на передовій. Із командиром бригади ми спланували певні дії, щоб паски до солдатів потрапили не після Великодня, як раніше, а на саме свято і щоб кожен боєць їх скуштував,  - каже отець Ігор. – Військовослужбовці збиратимуться невеликими групами для спільної молитви і освячення. Подібне ми організовуємо вперше, тому дали клич, щоб долучалися всі охочі: священники, офіцери, інші небайдужі люди. Хочемо, аби у свято воїнам не тільки пахло паскою, а щоб вони відчули любов та увагу і знали: вони не самотні – за ними їхній народ.
Валентина Тиненська, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: