У зимовому лісі заготовляють шишки, а незабаром почнуть рубку новорічних ялин і сосен

У зимовому лісі заготовляють шишки, а незабаром почнуть рубку новорічних ялин і сосен
У зимовому лісі заготовляють шишки, а незабаром почнуть рубку новорічних ялин і сосен

Павло Олійник уже 15 років працює на посаді майстра лісу в Микуличівському лісництві. Любить свою професію, хоча, зізнається, що вона не з легких. Раніше чоловік працював водієм у колгоспі, а потім, жартує, передумав і пішов дихати свіжим повітрям.  
- Роботи у лісі вистачає у будь-яку пору року. Мій обхід – 1311га. Не залежно від погоди, потрібно виконувати свої обов’язки, - розповідає Павло Петрович. – Я займаюся охороною і захистом лісу, заготівлею лісового насіння. Восени серед основних наших завдань була заготівля жолудів, а зараз якраз чудовий період для збору шишок. Згідно з планом, маємо заготовити їх 500 кілограмів до Нового року. І вже понад пів норми виконали. Далі шишки відправлять на сушильню лісгоспу, що знаходиться у Павлівці. Там їх висушать, і з них «висиплеться» насіння. Пізніше його висівають у розсадниках. Коли підростуть саджанці, їх викопують, щоб посадити у лісництвах на відведених для цього ділянках.
Також, як розповідає майстер лісу, донедавна у лісництві займалися доповненням лісових культур, оскільки основні насадження відбулися весною. Тоді посадили молоді сосни та модрини, а нещодавно висадили у ґрунт ще й саджанці дуба. 
У найближчому майбутньому розпочнеться для працівників лісу своєрідна підготовка до новорічних свят. На плантації зрізатимуть сосни та ялинки, які невдовзі виконають свою місію і стануть окрасою домівок місцевих мешканців. Лісівники вкотре пояснюють, що дерева там висаджувалися спеціально для цієї мети, і навіть ділянку ту називають «новорічною». У Микуличівському лісництві планують реалізувати населенню 500 сосен та 100 ялинок. Також Павло Петрович розповідає, що у лісництві знаходиться ще кілька «новорічних» плантацій, де підростають молоді дерева. 
Займаються лісівники і підгодівлею звірів. У годівниці розкладають кукурудзу, сіно, щоб у зимову пору тварини мали чим поласувати. А ще особливу увагу майстер лісу приділяє, так би мовити, патрулюванню території. Часто об’їжджає свою ділянку, щоб перевірити, чи, бува, не забрели сюди браконьєри та чи не відбувається самовільна рубка дерев. Каже, останніми роками таких порушень не було зафіксовано. І це, швидше за все, тому, що місцеве населення бачить: у лісі постійно знаходяться ті, хто покликаний про нього дбати. Кому потрібні дрова для опалення чи сировина для інших потреб, звертаються до лісівників, оформляють необхідні документи і вже тоді приїжджають своїм транспортом та завантажують деревину.  
Працівники лісу дбають не лише про флору та фауну на довіреній їм території. Вони залюбки долучаються до різних ініціатив, які покликані принести користь місцевим жителям. Так, наприклад, був повністю оновлений яблуневий сад, що ріс неподалік лісництва. Старі дерева викорчували й насадили молодих. А в Житанях облаштували рекреаційну зону «Лісовичок». Цього року там встановили три нові альтанки. Весною планують збудувати ще одну та поставити пісочницю, де бавитимуться найменшенькі відвідувачі. Павло Петрович каже, що неодноразово доводилося чути слова вдячності від відпочивальників за виконану роботу. Це надихає й додає сили ще більш самовіддано працювати.
Валентина Тиненська

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: