У Володимирі-Волинському відбулася конференція, присвячена 120-річчю з дня народження Миколи Рокицького

У Володимирі-Волинському відбулася конференція, присвячена 120-річчю з дня народження Миколи Рокицького
У Володимирі-Волинському відбулася конференція, присвячена 120-річчю з дня народження Миколи Рокицького

6 квітня в актовому залі культурно-мистецького центру міста Володимира-Волинського відбулася наукова конференція з проблем дослідження життя і творчості Миколи Рокицького.
Захід, який проходив під назвою “Під яблунею Миколи Рокицького”, присвятили 120-річчю з дня народження художника – монументаліста. Його організаторами виступили дитяча художня школа імені Миколи Рокицького та відділ культури і туризму виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради.
На наукову конференцію були запрошені не лише майстри пензля та шанувальники творчості митця. Серед гостей – дослідники та представники влади, молодь і педагоги. У центрі уваги учасників конференції – життєвий та творчий шлях видатного митця, значення його творчого доробку, аналіз стилю.
Присутні переглянули короткометражний фільм “Микола Рокицький: монументальність таланту і особистості”, відзнятий і змонтований колективом наукових співробітників Володимир-Волинського історичного музею спільно з працівниками Володимир-Волинського культурно-мистецького-центру (автор ідеї- директор музею Володимир Стемковський, сценарист, режисер і ведуча – наукова співробітниця музею Ганна Доскоч, оператор і монтажер – директор культурно-мистецького центру Наталія Бутенко, оператори – Станіслав Грицюк, Андрій Семенчук, звукооператор – Микола Смаль, відеозйомка – науковий співробітник музею Олександр Стемковський).
У фільмі, в підготовці якого взяв участь науковий співробітник Львівського історичного музею Олексій Петрунін, крім цікавих фактів про нашого відомого земляка, можна було почути пісню “Пам’яті Миколи Рокицького” на слова наукового співробітника Володимир-Волинського історичного музею Богдана Яновича (музика викладача Володимир-Волинської музичної школи Людмили Бражнікової, виконавець –  викладач Володимир-Волинської музичної школи Наталя Огороднійчук).
Про вклад місцевого художника і педагога в культурний розвиток Володимира-Волинського у своїх виступах говорили заступник міського голови Андрій Гудим, начальник відділу культури і туризму Роман Віслобоков, викладач ДХШ імені М.Рокицького Адам Михалик та директор дитячої художньої школи Катерина Юрчук.
Програма заходу складалася з роботи по секціях. Зокрема, про життєвий і творчий шлях митця розповіла завідувач сектором обліку, паспортизації та наукових досліджень ДІКЗ “Стародавній Володимир” Світлана Фєдосєєва, про бойчукізм як яскраве явище в українському образотворчому мистецтві початку 20-го століття – викладач-методист Леся Мартинюк, про яскраві сторінки біографії Рокицького – Андрій Михалик.
Цікавими та пізнавальними були виступи викладача історії образотворчого мистецтва Ковельської ДХШ імені А. Лазарчука Мирослави Гудим, викладачів Володимир-Волинського педагогічного фахового коледжу імені Агатангела Кримського Тетяни Токарєвої та Оксани Білик.
Варто зазначити, що у Володимирі-Волинському не вперше проводять конференції, конкурси, лекції та виставки, на яких популяризується творчий спадок видатного земляка. На фасаді Володимир-Волинської гімназії, де свого часу навчався Микола Андрійович, встановлена меморіальна табличка з барельєфом художника. Також у рідному селі Заріччя є вулиця, названа іменем Миколи Рокицького.
Проведений захід – це можливість знову згадати основні сторінки творчості обдарованого митця, який прожив коротке, але дуже яскраве життя.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: