У Володимирі відбулось засідання робочої групи з аналізу причин збитковості комунальних підприємств

Публікації

У Володимирі відбулось засідання робочої групи з аналізу причин збитковості комунальних підприємств
У Володимирі відбулось засідання робочої групи з аналізу причин збитковості комунальних підприємств

На засіданні робочої групи з аналізу причин збиткової та малоприбуткової  діяльності комунальних підприємств за I квартал 2021 року, яку очолила заступниця міського голови Любов Саць, розглянули фінансовий стан водопровідно-каналізаційного господарства, СРБП «Володимирліфт»,  КП «Містопроект», а також хід ліквідації КТП БТ «Роксолана».
Як поінформував начальник управління водопровідно-каналізаційного господарства  Сергій Луцюк, від основної діяльності очолюване підприємство отримало прибутки в сумі 35,7 тисяч гривень. Натомість збитки водоканалу за перший квартал  2021 року в загальному склали 598,7 тисяч гривень.
Основними причинами збитковості є: сплачені штрафні санкції – 306,9 тисяч гривень, комісія за користування кредитом (прострочення ПДВ) – 79,5 тисяч гривень, утримання КНС на території КМП – 21,0 тисяч гривень, витрати на утримання відділу збуту – 183,7 тисяч гривень (які не передбачаються в тарифі). Окрім цього, критична ситуація із боржниками, котрі не сплачують за послуги, які надає водоканал.
«Єдиний засіб боротьби із боржниками – звернення до суду. Додам, усі наші звернення задовільнені, 42 справи по стягненню заборгованості знаходяться у виконавчій службі. Однак за квітень вдалося стягнути лише 5 тисяч гривень із загальної суми заборгованості, яка становить понад 4.1 мільйона гривень, що дорівнює двомісячному об’єму послуг водоканалу. Серед злісних неплатників – здебільшого забезпечені люди, чимало з них займається підприємництвом. Є також ті, які принципово роками не платять. Інколи їхній борг сягає понад тридцять тисяч гривень», – зазначив Сергій Луцюк.
На питання заступниці міського голови Любові Саць чи зможе ситуація на підприємстві поліпшитись до кінця року, Сергій Луцюк зазначив, що ситуація покращиться, оскільки планують підняти тариф для споживачів з 01.07.2021 року.
Збитковість комунального підприємства «Містопроект» його директорка Неля Шибальська пояснила недостатньою завантаженістю проєктно-кошторисними роботами, тобто відсутністю замовлень. Обговоривши можливі заходи щодо виходу підприємства з важкої фінансово-економічної ситуації, робоча група вирішила проаналізувати кількість замовлень підприємства (в розрізі замовників, загальної суми ПКД) за три роки та провести помісячний розрахунок щодо зменшення збитковості підприємства та виходу з фінансово-економічної кризи.  
Директор СРБП «Володимирліфт» Віктор Матишейко проінформував членів робочої групи, що причиною зменшення доходу підприємства є зменшення обсягу надання послуг з обслуговування ліфтів, адже припинили свою діяльність ліфти станції переливання крові та ПМК -19 міста Нововолинська. Також причиною збільшення збитковості є нараховані штрафні санкції через те, що за попередній звітний  2020 рік  на підприємстві не було працевлаштовано жодного  працівника з інвалідністю.
Збитки  планують перекрити додатково виконаними роботами з капітального ремонту ліфтів (виграли тендер на ремонт двох ліфтів по вул.Незалежності). Також планують з 1 липня цього року збільшити вартість  технічного обслуговування ліфта та вартість однієї їздки.
Розглянули члени робочої комісії і хід ліквідації КТП БТ «Роксолана». Як повідомила директорка будинку торгівлі Олена Луцюк, ліквідація відбувається у порядку, передбаченому чинним законодавством України, наразі проводяться розрахунки з бюджетом,  підписуються акти звірки дебіторами і кредиторами.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: