У Володимирі поляки реставруватимуть цвинтар

У Володимирі поляки реставруватимуть цвинтар
У Володимирі поляки реставруватимуть цвинтар

До Володимира завітали представники «Товариства польського мистецтва «Барви рубежів» (Barwy Kresowe). Основною метою був візит на Лодомирське кладовище.
На Лодомирському кладовищі є багато польських поховань кінця 19-го- початку 20-го століть. Про це пише Костянтин Зінкевич. «Більшість із них зруйновані часом і вандалами. Деякі пам’ятники взагалі є як витвори мистецтва. І усе це потребує реставрації.
Наші гості мають намір почати реставраційні роботи по мірі можливості. Тож обійшли більшу частину кладовища, оглянули, оцінили потреби, шукатимуть можливості», - йдеться у повідомленні.
Практично експромтом ми вирішили заїхати до місцевої Дитячої художньої школи, засновником якої є Микола Букатевич.
«Ще місяць тому під час розмови із Генеральним Консулом Республіки Польща в Луцьку Славоміром Місяком, я запитав, чи для Республіки Польща представляє цінність така постать, як художник Микола Букатевич, який творив на пограниччі двох культур, української і польської? Той сказав: «Звичайно! А давайте дамо ім’я Букатевича школі!»
Я відповів, що школа уже носить ім’я художника Миколи Рокицького. Тоді консул запропонував: «А, може, ви вулицю його іменем назвете?!» Було б варто дослухатись до цієї ідеї - цікава була б думка митців міста», - пише Костянтин Зінкевич.
За словами дописувача, гості були вражені роботами Букатевича, наявними документами у кімнаті, яка вже фактично є кімнатою-музеєм. Я і гості дуже вдячні директорці Катерині Юрчук, яка детально розповіла про життя і творчість Миколи Букатевича, а також висловила своє бачення розвитку школи та проведення мистецьких заходів на її території. Володимир-Волинська Дитяча Художня Школа ім. Миколи Рокицького.
«Міська влада уже дбає про школу фінансово, прислухається до потреб викладачів та учнів. Але буде дуже класно, якщо в якийсь спосіб долучатиметься і польська сторона. Надію таку маємо.
До речі, на крайньому засіданні постійної комісії з питань освіти, культури, спорту, туризму і міжнародних відносин Володимир-Волинської міської ради ми з колегами дали протокольне доручення начальнику відділу культури підготувати Положення про кімнату-музей Миколи Букатевича для затвердження депутатами. Будемо потроху формалізувати процес і рухати вперед», - зазначає Костянтин Зінкевич.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: