У Володимирі на сесії міськради можуть затвердити кодекс етики депутатів

У Володимирі на сесії міськради можуть затвердити кодекс етики депутатів
У Володимирі на сесії міськради можуть затвердити кодекс етики депутатів

Кодекс етики депутатів міської ради Володимира можуть прийняти на черговому засіданні сесії ради, яке відбудеться 6-го серпня.
Проект рішення внесений в перелік порядку денного, який пропонують розглянути.
Авторка поекту рішення – депутатка від “За Майбутнє” Ганна Медведєва.
Як йдеться в пояснювальній записці до проекту, етична поведінка депутатів – необхідний чинник справжньої демократизації політичного життя країни.
У сфері депутатської діяльності Кодекс має попередити використання депутатських повноважень з корисливими цілями. Поведінка особи в ролі депутата не має бути лише на її совісті.
Кодекс також має запобігати конфлікту інтересів, кумівству, хабарництву, корупції, присвоєнню та використанню державних/суспільних коштів в особистих цілях, зраді національних та суспільних інтересів. Отже, кодекс здатен, з одного боку – регулювати відносини депутатів, з другого – сприяти створенню позитивного ставлення до місцевого самоврядування та його депутатського корпусу.
Кодекс етики депутата складається з загальних положень та основних термінів, а також правил поведінки та запобігання проявам корупції. Неетичну поведінку депутатів розглядатиме спеціальна комісія. У разі виявлення, за результатами розгляду питань щодо порушення депутатами норм етики, ознак злочину або адміністративного правопорушення, комісія передаватиме відповідні матеріали до правоохоронних органів.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: