У Володимир-Волинському відділі поліції відкрили фронт-офіс

У Володимир-Волинському відділі поліції відкрили фронт-офіс
У Володимир-Волинському відділі поліції відкрили фронт-офіс

8 грудня у Володимир-Волинському районному відділі поліції відбулось відкриття сучасного фронт-офісу, де в комфортних умовах прийматимуть заяви громадян та працюватимуть із затриманими під наглядом інспектора із дотримання прав людини. В офіційному відкритті узяв участь і міський голова Ігор Пальонка.  
Як розповів начальник Головного управління Національної поліції у Волинській області Юрій Крошко, у підрозділах поліції області нині активно створюють фронт-офіси, метою яких є підвищення стандартів надання поліцейських послуг, забезпечення дотримання базових прав громадян, яких затримують правоохоронці, та для унеможливлення безпідставних звинувачень та скарг на дії поліцейських.
У фронт-офісі, що створений як пілотний проєкт за системою Custody Records, буде підвищений рівень контролю та моніторингу дій працівників поліції та осіб, які перебувають у відділі. В оновленому офісі кабінети розплановані таким чином, аби тут комфортно було як працівникам, так і особам, які звернулись до поліції з тією чи іншою проблемою, так і затриманим. Передбачений у фронт-офісі навіть куточок з іграшками для громадян, які прийдуть до відділу з дітьми.
Серед семи кімнат офісу: кімната прийому громадян, кімната для проведення слідчих дій, кімната для конфіденційного побачення затриманого із захисником, кімната для інтерв’ювання тощо. Створені також умови для людей із обмеженими можливостями.   
«Custody Records складається з чотирьох складових: інституту інспекторів з дотримання прав людей (це та особа, з якою затриманий розпочинатиме своє спілкування у відділі поліції), єдина база даних з віддаленим доступом, у яку потраплятимуть усі дані про людину, причини та обставини затримання, а також зонування приміщень та віддалений онлайн доступ до того, що відбувається в офісі, завдяки відеоспостереженню», – поінформував очільник поліції Волині.
Усі ці складові відповідають міжнародним нормам по попередженню та припиненню незаконного поводження з людьми. Проєкт з реконструкції приміщення реалізували менше, ніж за рік. З бюджету Національної поліції України на це було витрачено 1 мільйон 780 тисяч гривень. А завдяки підтримці місцевої влади, окрім першого поверху, було відновлено і дах будівлі. З місцевого бюджету на це було виділено близько пів мільйона гривень.
«Вражений позитивними змінами у Володимир-Волинському відділі поліції, оскільки всього рік тому ми говорили з його керівником про те, що будівля потребує ремонту покрівлі. На ці цілі частково були виділені кошти з місцевого бюджету, тому приємно, що громада також внесла свій вклад у збереження приміщення», – зазначив Ігор Пальонка.
Начальник Володимир-Волинського відділу поліції Василь Майданюк подякував керівнику обласного управління та міському голові за підтримку та сприяння у розбудові приміщення відділу: «В минулому році у цьому приміщенні, де зараз розмістився фронт-офіс, через дірявий дах постійно затікала вода, а дерев’яні вікна у зимовий період працівники поліції забивали прозорою плівкою. Тепер ми бачимо разючі зміни, що не може не тішити».     
Під час презентації представники ЗМІ разом із керівництвом поліції мали нагоду оглянути приміщення фронт-офісу. Серед оновлених кабінетів і кімната чергового, де на кількох моніторах можна спостерігати за зображенням із камер відеонагляду по місту та безпосередньо у приміщенні.
Наразі фронт-офіс уже працює у штатному режимі, приймаючи громадян та надаючи їм поліцейські послуги. Працює також єдина база дана та інспектор із дотримання прав людей. Тож кожен, хто потрапляє до Володимир-Волинського підрозділу, тепер перебуває під захистом системи Custody Records.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: