Студенти місцевих коледжів плетуть маскувальні сітки для військових

Студенти місцевих коледжів плетуть маскувальні сітки для військових
Студенти місцевих коледжів плетуть маскувальні сітки для військових

На волонтерських засадах свідома молодь під куруванням мудрих педагогів долучається до хорошої справи – допомоги нашим військовим. 

Близько п’яти років тому студенти місцевих агротехнічного та педагогічного коледжів почали плести маскувальні сітки для військовослужбовців, які боронять від ворога нашу Україну. Виготовили їх уже чимало і передали бійцям у зону бойових дій. 
Володимир-Волинський педагогічний фаховий коледж ім. А.Кримського з початком подій у Криму почав проводити заходи, які чітко демонстрували позицію закладу стосовно ситуації, що склалася в країні. 
З ініціативи директора Миколи Савельєва був проведений марш миру після того, як російські війська окупували Крим. Далі відбулася низка подій в країні, що змусили кожного зробити переоцінку цінностей, розставити пріоритети і відповідно до можливостей долучитися до волонтерського руху задля допомоги військовим. За цей час студентами та викладачами педколеджу за підтримки директора було проведено так багато різноманітних акцій та заходів, які дозволяли зібрати кошти для потреб солдатів. Педагоги перерахували одноденний заробіток, а студенти - еквівалент одноденної стипендії на рахунок ЗСУ. «Кримчани» купували термобілизну, костюми від дощу, спальні мішки, засоби індивідуальної гігієни, балаклави, батарейки та чимало іншого. У рамках відзначення 75-ої річниці з дня заснування закладу, організували студентський ярмарок, а за виручені від продажу творчих робіт і випічки кошти придбали необхідні бійцям нашої бригади товари. Замість подарунків до свята та квітів просили скидати кошти на спеціальний рахунок для придбання медичного обладнання для реанімобіля. Писали листи воїнам та виготовляли обереги у вигляді білих ангелочків. Неодноразово передавали свої творчі роботи для проведення благодійних аукціонів, виготовляли сувеніри. Збирали пластикові кришечки на протези пораненим бійцям. Ще одним з методів допомоги військовослужбовцям стало виготовлення маскувальних сіток. Ініціатором такої  діяльності була голова студентської профспілки Тамара Карпук. Викладач педколеджу Валентин Білітюк виготовив рамку, на яку розвішували сітку, а вся дружна родина навчального закладу приходила, щоб закріпити на ній смужки з тканини.
Тамара Анастасіївна розповідає, що, бувало, студенти та викладачі приносили шматки тканин, шукали по селах рибальські сітки – усе необхідне для роботи. Потім якось у процесі такої діяльності відбулося знайомство з Діаною Шевчук, головою громадської організації «Крила матері», яка надалі почала забезпечувати усіма необхідними матеріалами, щоб колектив і студенти навчального закладу могли займатися виготовленням маскувальних сіток. Плели майже цілодобово. Рамку (або як її ще називають екран) з натягнутою сіткою розмістили в коридорі навчального закладу біля спортзалу – й усі охочі бралися за роботу, як тільки у них з’являлася вільна хвилинка. Крім того, бувало, плели у спортзалі і навіть виходили на площу Героїв, де до цього процесу могли долучитися перехожі. Готові вироби складали й передавали волонтерами чи капеланами на схід або ж відвозили пані Діані, а вона вже відправляла туди, де цього потребували. До того ж разом із маскувальними сітками передавали на передову й інші речі для солдатів – шкарпетки, миючі засоби. За словами Тамари Карпук, студенти завжди охоче відгукуються на усі подібні ініціативи, бо ж знають, що їхня допомога є дуже важливою, а увага – цінною.
Нині продовжує курувати цей напрям роботи викладач Валентин Білітюк, а також долучився практичний психолог навчального закладу Ігор Поліщук. Останнім часом через карантин та впровадження дистанційного навчання темпи плетіння сіток дещо знизилися. Усе ж за цей навчальний рік вдалося виготовити уже чотири роботи. З допомогою Діани Сергіївни отримали нову рамку, і тепер є змога одночасно працювати на вдвічі більшій площі сітки й долучатися до плетіння цілою групою. Ігор Анатолійович називає таке заняття волонтерським релаксом, адже студенти можуть відпочивати від навчання і водночас робити важливу справу – бути корисними для наших солдатів. 
Не стоїть осторонь волонтерської діяльності й Володимир-Волинський фаховий (агротехнічний) коледж. Студенти та викладачі брали участь у марші миру, допомагали військовим ремонтувати та відновлювати техніку перед відправкою в зону АТО і не раз долучалися до збору коштів для потреб військових, передавали їм на передову найнеобхідніше, що збирали усією дружною родиною навчального закладу на чолі з його керівництвом. А шестеро працівників коледжу боронили Батьківщину в зоні АТО. Серед таких – Микола Філь. Уже впродовж п’яти років він організовує студентів для  виготовлення маскувальних сіток, які є такими необхідними на передовій, адже дозволяють сховати від ворожих очей бойову техніку. Микола Леонідович пригадує, що вперше студенти агротехнічного коледжу почали плести сітку на заклик Діани Шевчук. Робили це в Андріївському храмі, що в соборі Різдва Христового. Студенти групи МП-24 під час практики впродовж п’яти днів ходили виготовляти сітку, яку потім відправили на передову. Це був перший досвід у цій справі.
Згодом дирекція отримала лист із повідомленням про потребу військових у маскувальних сітках, які необхідно було виготовити всім навчальним закладам у західному регіоні. 
- Ми звернулися до Діани Сергіївни з проханням підказати, де дістати сітку, а вона люб’язно надала усі необхідні матеріали. Рамку ми поставили в аудиторії №68, що у третьому корпусі, навісили сітку і  дружно взялися до роботи. Працювали пліч-о-пліч студенти та викладачі, щоб якомога швидше закінчити плетіння й передати військовим. Роботу завершили до 21.00, адже наступного дня її мали забрати. Та не так сталося, і згодом сітку площею 60 квадратних метрів передали 14-ій бригаді, - розповідає Микола Філь.  
Через деякий час студенти виготовили ще чотири маскувальні сітки. Матеріал для їхнього створення надала Діана Шевчук. До роботи були залучені три групи – М-21, М-31, ЗВ-31. Дві сітки уже відправили військовим 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади, а дві – передали ГО «Крила матері», яка незабаром відішле їх тим бійцям, які цього найбільше потребують.  
Виготовлення сітки часто супроводжується поясненнями викладача про важливість такої діяльності. У процесі плетіння молодь дізнається більше про потреби армії, про необхідність такого виду захисту, починає усвідомлювати, що кожен, не залежно від віку, навіть знаходячись далеко від бойових дій – на мирній території, може своєю працею долучитися до спільної боротьби з агресором, допомогти нашим захисникам бути непомітними на передовій і  зберегти життя.
Із перших днів війни громадська організація «Крила матері» на постійній основі організовує небайдужих жителів міста для створення маскувальних сіток і плетіння кікімор, а також допомагає пораненим у шпиталях та жителям прифронтової зони. Очільниця Діана Шевчук запрошує усіх охочих долучитися до допомоги бійцям і вдячна тим, хто знаходить можливості це робити уже не один рік. 
- Місцеві коледжі не лише дають ґрунтовні знання, а й прищеплюють студентам важливі моральні цінності, виховують у них патріотизм, суспільну свідомість, культуру. Виділивши кілька хвилин свого часу, можна зробити дуже просту, але таку важливу річ – виготовити маскувальну сітку, яка допоможе захистити наших воїнів, - каже Діана Сергіївна.
Щонеділі протягом дня кожен може хоча б на годину-дві прийти до приміщення, де знаходиться організація, для спільної роботи задля благородної справи. Для погодження часу зв’язуйтеся з Діаною Шевчук за тел. 098-763-43-48, 063-622-66-59. 
Валентина Тиненська
, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: