Сестри-близнючки Юлія та Анна Акієви – випускниці Володимир-Волинської дитячої музичної школи. Днями вони провели свій перший сольний концерт на сцені залу навчального закладу, який відвідували впродовж восьми років 5-6 разів на тиждень. І хоч дівчатам доводилося неодноразово виступати перед широкою публікою, цей захід їм точно запам’ятається найбільше, адже серед глядачів – найближчі люди: рідня, друзі, вчителі. Виступ сестер – це результат багаторічної кропіткої праці і старань, а також відображення внутрішнього світу, бо ж вдало виконана музична чи пісенна композиція – це не лише про техніку, це також інтерпретація того, що пропустив через свою душу. Під час заходу звучали твори українських та зарубіжних класиків, сучасних композиторів і навіть авторська пісня юних вокалісток.
Ці дівчата співають змалечку. Їхня мама Василина Євгенівна пригадує, що доньки вже у трирічному віці демонстрували свою любов до пісні. Виконували композиції з іграшковими мікрофонами у руках. Напевно, уже тоді для рідних став очевидним той факт, що Юля та Аня мають музичні задатки. А як же інакше, якщо так багато у родині було любителів співу та гри на музичних інструментах. Цей талант, безумовно, передавався з покоління в покоління і повинен був знову проявитися. Їхній дідусь Євген Шевчук (настоятель собору Святого Юрія Переможця) замолоду самостійно опанував гру на акордеоні, трубі, фортепіано та гітарі. Він розуміється на музиці, тому допомагав дівчаткам у навчанні. Навіть більше, завжди відвозив їх на заняття та забирав з уроків, репетицій, концертів у музичній школі. Та це не єдиний представник роду дівчаток з музичними задатками. Їхня бабуся по маминій лінії теж мала чудовий слух і навіть деякий час вчилася гри на скрипці, а бабуся по татовій лінії володіє красивим сильним голосом. Прабабуся змолоду співала на весіллях, а прапрадідусь був знаним скрипалем.
Коли дівчатка пішли у третій клас, батьки відвезли їх у музичну школу на прослуховування і викладачі помітили у Анни та Юлії хист до опанування гри на музичних інструментах. Хоч обидві сестри мали намір навчатися гри на фортепіано, педагоги звернули увагу, що у Юлії відмінний слух, і порекомендували їй опановувати гру на скрипці. Дівчинка погодилася. Сестри старанно навчалися гри на обраних музичних інструментах. Крім цього, на заняттях з хору вони демонстрували чудові вокальні здібності, тому викладачі порадили їх надалі розвивати. Так дівчатка через два роки навчання у мистецькому закладі стали додатково займатися вокалом. Згодом почали брати участь у різноманітних конкурсах, виступали як сольні вокалістки, дуетом, у складі різних ансамблів та оркестрів. У них удома на видному місці розміщуються наочні результати їхніх старань: дипломи за зайняті призові місця у районних, міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах.
Дівчата залюбки беруть участь у загальноміських заходах, неодноразово виступали на День міста, під час фестивалю «Українське коровай-сузір’я». Юлія і Анна свою долю хочуть поєднати з музикою, тому після закінчення 11 класу планують вступити до Львівського музичного фахового коледжу ім. С.Людкевича, щоб надалі професійно займатися вокалом.
Проведений нещодавно концерт залишив відбиток у душах кожного його глядача, не раз щемлива мелодія та щире виконання пісень викликали сплеск емоцій у присутніх. І навіть – у самих дівчаток, адже це – своєрідний підсумок їхнього навчання.
Заступник директора з навчальної роботи Людмила Горбач каже, що ці діти ніколи не мали проблем із навчанням, завжди були активними учасниками святкових та тематичних концертів, які організовувала чи до яких долучалася музична школа. Інколи затримувалися допізна, готуючись до якихось заходів. Педагог подякувала батькам, тому що їхня підтримка надзвичайно важлива. Як зазначила Людмила Миколаївна, коли є співпраця за схемою учень-батьки-вчитель, тоді вдасться досягнути високих результатів спільної роботи.
Допомагали ученицям мандрувати музичною країною знань викладачі Наталія Вавринюк, Леся Івануса, Неоніла Кандиба, Лілія Завгородня, Ірина Колюх, Наталія Дуда, Ірина Федорова, Ірина Покалюк, концертмейстери Оксана Литовка, Ірина Терновецька, Людмила Козак, Людмила Бражнікова.
Викладач з вокалу Наталія Вавринюк працювала з Анею та Юлею впродовж п’яти років (починали навчання у Наталії Дуди). Педагог пригадує перше знайомство з ученицями. Каже, дівчатка були дуже вихованими, сором’язливими, чемними і ретельними. За словами Наталії Панасівни, сестри зростають у дуже люблячій родині, яка зацікавлена у їхньому всебічному розвитку і докладає до цього усіх зусиль. Дітям є з кого брати приклад.
- Ці дівчата – талановиті, дуже старанні та працьовиті, тому їм вдається досягати успіху. Я завжди перед виступами чи конкурсами кажу, що вони усе можуть і знають, бо на той момент дійсно досягли такого рівня майстерності, якого прагнули. На сцену виконавиці виходять добре підготовленими і вчаться долати хвилювання, - каже викладач. - Дівчатка закінчують десятий клас загальноосвітньої школи, вступатимуть на навчання до коледжу наступного року, тому плануємо надалі плідно працювати і радувати гарними виступами глядачів.
Валентина Тиненська
Коментарі