Перелік платних послуг у ТМО та закладах культури, допомога важкохворим – важливі рішення виконкому

Перелік платних послуг у ТМО та закладах культури, допомога важкохворим – важливі рішення виконкому
Перелік платних послуг у ТМО та закладах культури, допомога важкохворим – важливі рішення виконкому

25 березня відбулося чергове засідання виконкому Володимир-Волинської міської ради, на якому розглянули ряд важливих питань, що стосувалися різних сфер життя. 
Зокрема на початку засідання було заслухано доповідь начальника відділу з питань охорони здоров’я Ірини Ліщук про стан роботи закладів охорони здоров’я міста у боротьбі з коронавірусною інфекцією. Вона детально зупинилася на фінансовому боці питання та розповіла про особливості організації роботи медзакладів в умовах пандемії. За словами Ірини Степанівни, на боротьбу з коронавірусом з міського бюджету було виділено понад 6 мільйонів гривень. Фінансову допомогу місцевому ТМО у розмірі 449 тисяч гривень надали сусідні громади. Із перших днів до допомоги лікарні долучилися й благодійники: місцеві підприємці та підприємства, благодійні фонди та небайдужі мешканці. Вони медикаментами, обладнанням, засобами індивідуального захисту і коштами підтримали медустанову на загальну суму понад 1 млн 900 тис. грн.
Із початку пандемії станом на 25 березня всього у місті та районі було зареєстровано 3497 випадків захворювання на COVID-19, із яких 2541 – у жителів громади (із них 180 дітей). Померло 54 особи. 
Від початку епідемії лабораторно підтверджені 143 випадки інфікування COVID-19 серед медичних працівників (ТМО – 103, ЦПМД – 40). Двоє медичних працівників померли.
Із 1-го вересня лікарня стала отримувати додаткові кошти за лікування хворих на коронавірус. Вони надходять на прямі рахунки підприємства від НСЗУ і щомісяця використовуються на придбання медикаментів, розхідних матеріалів, ЗІЗ, доплат медикам, а також зміцнення матеріально-технічної бази підприємства за встановленими постановою КМУ напрямками.
На сьогодні у ТМО для лікування хворих на COVID-19 розгорнуто 90 ліжок (це 31 % від загального ліжкового фонду підприємства) в інфекційному, терапевтичному та реанімаційному відділеннях. У закладі є 104 кисневі  точки (90 виділено під коронавірус) та 16 апаратів ШВЛ. Днями очікується монтаж централізованої кисневої станції, яка може забезпечити орієнтовно 10 ліжко-місць подачею кисню високого тиску. До слова, кошти на її придбання та частково встановлення виділені з міської казни. Для боротьби з коронавірусом з медичного персоналу «вторинки» було задіяно 120 осіб.
У кінці 2020 року ТМО отримало цільову субвенцію з державного бюджету на загальну суму 1 млн 850 тис. грн на забезпечення подачі кисню хворим на коронавірус. За ці кошти було придбано апарат ШВЛ і 21 кисневий концентратор.  
Триває імунізація населення від COVID-19. Перші дві вакцинувальні сесії провели мобільні бригади Луцького ЦПМД та Ковельського МТМО, було щеплено 110 жителів. Минулого тижня відповідне сертифіковане навчання пройшла мобільна бригада місцевого ЦПМД, отримала 200 доз вакцини і провакцинувала ще 150 мешканців.
Ірина Степанівна, звертаючись від імені всієї медичної спільноти до керівників чисельних колективів, підприємств та організацій, закладів торгівлі і громадського харчування із закликом посилити контроль за дотриманням протиепідемічного режиму, аби уникнути плачевних наслідків від цієї недуги і запобігти навантаженню на лікарню, наголосила, що наше здоров’я та безпека – у руках кожного з нас!
За словами медичного директора КП «Володимир-Волинський ЦПМД» Юлії Надворської, нещодавно пройшли навчання ще чотири бригади медиків і вже розпочали вакцинацію у всіх амбулаторіях підприємства. Днями доставлено ще 300 доз вакцини.
Рішенням виконавчого комітету затверджено перелік платних послуг, що надаються комунальним підприємством «Володимир-Волинське ТМО», у які входять, наприклад, профілактичні огляди, звернення до вузькопрофільних спеціалістів без направлення від сімейного лікаря, діагностичні послуги та інші. Із повним переліком послуг і їх вартістю можна ознайомитися на сайті міської ради. 
Члени виконкому підтримали проєкт рішення «Про направлення клопотання  на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» жінці, яка народила і виховує десятьох дітей, п’ятеро з яких досягли восьмирічного віку.  
Рішенням виконкому виділено кошти у сумі 74 тисячі гривень для надання одноразової фінансової підтримки онкохворим дітям та дітям з тяжкими захворюваннями віком до двадцяти трьох років (включно). Таких звернень було 16, їх розглянуто на комісії.  
Проєкт рішення «Про створення мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, та затвердження Положення про неї» був підтриманий одноголосно. Як пояснив начальник управління соціального захисту населення Олександр Смикалюк, такі мобільні бригади у місті вже тривалий час є, однак відбулися певні кадрові зміни. 
Рішенням виконкому на баланс та оперативне управління відділу культури і туризму виконавчого комітету міської ради було передано частину приміщення районного Будинку культури та районної бібліотеки. Також члени виконавчого комітету проголосували «За» рішення «Про затвердження Положення про надання платних послуг закладами культури Володимир-Волинської міської територіальної громади». Із їхнім переліком можна ознайомитися на сайті міської ради. Цікаво, що у громаді буде створено Центр культурних послуг, куди увійдуть Будинок культури, КМЦ, бібліотечні та музейні заклади. 
Члени виконкому підтримали проєкт рішення «Про спорудження монумента  «Воїнам, які загинули від агресії Російської Федерації» у місті Володимирі-Волинському, затвердження положення про проведення конкурсу на конкурсну комісію на визначення кращої проєктної пропозиції на встановлення монумента. Було затверджено Положення про надання послуги служби «Соціальне таксі» у громаді, яке запрацює вже найближчим часом.
Також виконкомом було затверджено уповноваження на вчинення нотаріальних дій старост Андрія Самчука та Тетяни Шейчук, внесено зміни до бюджету Володимир-Волинської МТГ на 2021 рік, надано дозволи на знесення дерев та проведення робіт з благоустрою, а також розглянуто ряд інших питань. Більш детально з ними можна ознайомитися на сайті міської ради у відповідному розділі.
Валентина Тиненська, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: