«Оптимізація та альтернативні види палива сприяють зниженню тарифу на теплопостачання», – Сергій Коба

«Оптимізація та альтернативні види палива сприяють зниженню тарифу на теплопостачання», – Сергій Коба
«Оптимізація та альтернативні види палива сприяють зниженню тарифу на теплопостачання», – Сергій Коба

Директор КП «Володимир-Волинськтеплоенерго» розповів про роботу підприємства, чинники, які впливають на тарифи, та плани на поточний рік.

Виконана робота

У більшості працівники підприємства проводять роботи з підвищення енергоефективності, оновлення обладнання в ремонтний період. Як розповідає керівник підприємства Сергій Коба, у залежності від температурних умов, приблизно в середині квітня розпочинається підготовка обладнання до наступного опалювального періоду. 
У 2020 році з міського бюджету було виділено кошти на облаштування модульної котельні на твердому паливі на вулиці Старицького. Це найбільша котельня міста, яка обслуговує близько 35% споживачів тепловою енергією. Наразі більша частина робіт з її облаштування вже завершена. В опалювальний період 2021-2022 рр. ця котельня буде працювати і обігрівати оселі мешканців Володимира-Волинського, що у свою чергу в подальшому сприятиме зниженню тарифу на теплову енергію. 
- Також у попередньому опалювальному періоді ми замінили 750 метрів теплових мереж на попередньо ізольовані, виконали інвестиційну програму на об’єкті на вулиці Луцькій, 103. Після гідровипробувань проводили заміну мереж на вулицях Князя Василька та Сагайдачного, - розповідає Сергій Анатолійович. - Ми зараз працюємо над впровадженням нових технологій для економії енергоносіїв, газу, оптимізуємо роботу котелень і підприємства загалом. За попередні роки ми досить добре оновили обладнання котелень за кошти самого підприємства, що сприяє стабільності роботи теплового господарства. Зокрема встановили нові котли в котельнях на вулицях Котляревського, Луцькій, 146, а також котельню, що знаходилася в підвальному приміщенні на вулиці Ковельській, 103, вивели з експлуатації, під’єднавши будинки до котельні на вулиці Старицького. 

Можливості зниження тарифу

Як розповідає пан Сергій, найбільш пріоритетним напрямком в роботі підприємства для надання якісних і стабільних послуг, а також зниження ціни на теплопостачання є введення альтернативних видів палива та оптимізація теплового господарства в цілому. Наразі в місті чотири котельні частково працюють на твердому паливі. Як зазначив керівник підприємства, впровадження альтернативних видів палива дозволить поступово знижувати тариф і стабілізувати роботу теплоенерго.
- Наразі більше половини обладнання теплоенерго є застарілим. Його треба поступово оновлювати, але до цього питання слід підходити комплексно. Над ним ми працюємо спільно з владою міста, - зазначає директор підприємства. 

Зміна постачальника газу

За словами пана Сергія, велика частина споживачів невчасно сплачує за послуги теплопостачання. Тому єдиним можливим варіантом стабільної роботи підприємства і надання послуги теплопостачання є співпраця з державним підприємством «Нафтогаз України». Фактично майже всі комунальні підприємства такого напрямку в Україні отримують газ від цієї компанії. Тому наразі зміна постачальника газу є неможливою.
Заборгованість 
- Економічна ситуація на підприємстві в мене на контролі щодня, - розповідає Сергій Анатолійович. – На сьогодні заборгованість населення з поточними нарахуванням становить 11,7 мільйона гривень. Ми розуміємо складну ситуацію з оплатою комунальних послуг споживачами як у державі, так і зокрема в нашому місті. Через це пропонуємо робити реструктуризацію боргу. Окрім цього, сьогодні законодавство дозволяє зробити розстрочку, сплачуючи за опалення 50% у зимовий і стільки ж – у літній період, оформивши відповідний договір на підприємстві.

Плани на ремонтний період

За словами Сергія Коби, у рамках інвестиційної програми цьогоріч в районі ЗОШ №5 ім. А. Кореневського буде замінено велику частину тепломережі на попередньо ізольовану. 
- Як відомо, найближчим часом планується реконструкція площі. Це процес не одного року. Але ми вже внесли пропозиції про те, щоб дві підвальні котельні, які знаходяться в центральній частині міста, поступово вивести з експлуатації, приєднавши мережі до котельні на вулиці Шевченка, - розповідає пан Сергій. – Це серйозні роботи, які будуть розділені на декілька років і відбуватимуться поетапно. 
Також цьогоріч закінчується договір оренди котельні, що на вулиці Устилузькій, 29. Тому там планується цілий комплекс робіт, пов’язаний з модернізацією котельного обладнання. 
- Плануємо розробити проєкт реконструкції котельні на вулиці Академіка Глушкова. Такий же напрямок роботи розглядається щодо котельні на вул. Луцькій, 168 і вул. Шевченка, 73. Окрім цього, на котельні, яка обслуговує лікарню, плануємо встановити циклони-утилізатори для очистки димових газів.
Ми щодня працюємо над питаннями стабільності роботи підприємства, зниження тарифу на послуги теплопостачання та покращення якості наших послуг, - зазначив директор теплоенерго.
Олексій Біянов, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: