У Володимирі відбулась презентація творів сакрального мистецтва, привезених з експедиції у село Микуличі

У Володимирі відбулась презентація творів сакрального мистецтва, привезених з експедиції у село Микуличі
У Володимирі відбулась презентація творів сакрального мистецтва, привезених з експедиції у село Микуличі

Одним з важливих напрямків роботи Володимир-Волинського історичного музею ім. О. Дверницького є співпраця зі священнослужителями храмів громади. Адже саме завдяки налагодженому діалогу з церквами до музеїв, у тому числі й місцевого, потрапляють на постійне зберігання цінні старовинні речі сакрального мистецтва. Наприклад, кілька років тому фонди ВВІМ ім. О. Дверницького поповнила колекція стародруків з церкви села Бобичі.
Днями у фойє культурно-мистецького центру відбулася презентація творів сакрального мистецтва, які передав до нашого музею настоятель церкви Собору Пресвятої Богородиці села Микуличі Олександр Тарасюк з благословіння митрополита Володимир-Волинського і Ковельського Володимира. На початку 90 років ХХ століття 13 ікон іконостасу сільського храму писали талановиті художники Сергій Литвинчук та Микола Черняк. Серед них: ікона Діви Марії, Ісуса Христа, апостолів, пророків, князя Володимира і княгині Ольги.
Наукова співробітниця Володимир-Волинського історичного музею ім. О. Дверницького Ганна Доскоч розповіла присутнім про експедицію у село Микуличі, під час якої ці роботи були передані на зберігання в музей, продемонструвала фотографії та наголосила на актуальності саме цього напрямку музейної роботи.
На жаль, Сергія Литвинчука вже немає серед нас. Спогадами про художника прийшли поділитися його друзі. Художник Іван Сакуляк, який разом із Сергієм оздоблював церкви у Володимир-Волинському районі, розповів, що він був дуже талановитою і відповідальною людиною. Хоча Сергію не вдалося здобути вищу мистецьку освіту, він був дуже наполегливим і вимогливим до себе: багато працював над самовдосконаленням, вивчав анатомію людини, живопис, аби його скульптури і картини були близькими до оригіналу. Литвинчук був великим патріотом України.
Щирі і теплі слова про колегу мовив і викладач Володимир-Волинської дитячої художньої школи Ігор Мацюк. Він зауважив, що пан Сергій був вільною людиною: робив те, що хотів, говорив те, що думав і ніколи не боявся.
Спогадами про ті часи поділилася і ветеран дитячої художньої школи Галина Микита. Галина Яківна зазначила, що на таких художниках як Сергій Литвинчук і трималося мистецьке життя Володимира-Волинського у 70-80 роках ХХ століття.
Змістовним був виступ викладача педколеджу імені А. Кримського Лесі Мартинюк. Пані Леся пригадала, що свого часу Сергій Литвинчук навчав її чоловіка Едуарда Дембровського живопису і скульптурі. Дав йому багато навичок і вмінь, рекомендував вдосконалювати себе, вивчати творчість відомого українського скульптора Олександра Архипенка. Сам Литвинчук запам’ятався пані Лесі як порядна і творча людина, великий акуратист – кожен пензлик у його майстерні мав своє місце.
Поділився спогадами про товариша Сергія Литвинчука й Володимир Кравчук. Оглянути роботи митця прийшли і студенти педколеджу імені А. Кримського, які навчаються на художників-реставраторів, разом з викладачем Валентиною Залуніною, яка теж сказала добре слово про художника Литвинчука, з яким свого часу була знайома.
Провідна наукова співробітниця музею Олена Черенюк розповіла про співпрацю Володимир-Волинського історичного музею ім. О. Дверницького зі Львівською філією науково-дослідного реставраційного центру України, колекцію відреставрованих ікон з фондів музею та наголосила, що нові ікони теж стануть надбанням історичного музею, а відтак – і держави України.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: