«Ми плекаємо справжніх чоловіків»

«Ми плекаємо справжніх чоловіків»
«Ми плекаємо справжніх чоловіків»

Про діяльність відомого у Володимирі-Волинському військово-патріотичного центру розповів керівник закладу Руслан Бормовий.

Тепличність, надмірна опіка з боку батьків, бажання комфорту, безкінечне сидіння в інтернеті та комп’ютерні ігри, відсутність справжнього юнацького спілкування – усе це призвело до того, що ми, дорослі, почали серйозно замислюватися над тим, яке покоління росте нам на зміну. Чи витримає це покоління шалені вітри життєвих незгод, які чекають попереду, чи зможуть вистояти перед труднощами і вказати дорогу іншим? Мудрі батьки вже серйозно замислюються над цим, але є серед нас люди, які протягують руки допомоги і здатні виховати справжню особистість.
Руслан Володимирович Бормовий саме така людина. Народився він 1983 року на Рівненщині, здобув економічну освіту, працював у банках. Доля привела до Володимира-Волинського, де зустрів жінку, з якою одружився, створив міцну сім’ю. 
Здавалося, усе йшло своїм звичним шляхом, та 2014 рік змусив українців змінитися. Стало ясно, що жити так, як жили досі, уже не можна. Потрібно ламати стереотипи, світогляд, по-іншому готувати до життя юну зміну. Революція Гідності та події на сході України сприяли патріотичному піднесенню. Разом з товаришами Руслан Бормовий допомагав прикордонникам контролювати кордони України з Білоруссю та Росією. Затим був інструктором в різних спортивно-патріотичних таборах. Працює з дітьми із 2011 року. А згодом створив у Володимирі-Волинському військово-патріотичний центр «Третій полк». 
У пересічних громадян міста склалася думка, що «Третій полк» - центр, де дітей готують до військових дій. Але це не так. Основне в діяльності центру – різносторонній розвиток особистості на базі єдиної команди як спільності. Діти відвідують центр із десяти років. Заняття в такому віці в основному включає настільні ігри, розваги, турніри, основи медичної допомоги. Велике значення відіграють дитячі табори. Якщо табір «Ranger Camp Ukraine» - це в основному спортивні та розвиваючі ігри, то «Mountain Rangers» ставить за мету виховувавати впевненість у собі, силу волі й духу, внутрішню дисципліну. 
- Наша мета – змусити дитину забути слова «Я не можу», «Я не впораюсь», «У мене не вийде». Наші вихованці мають усвідомити, що вони не гірші за інших, що вони сильні, хоробрі і здатні на позитивні звершення, - розповідає Руслан Володимирович. – Більшість батьків зазначають, що їхні діти змінюються на краще як фізично, так і морально. Ми виростили 56 майбутніх офіцерів для наших Збройних сил, дали необхідну підготовку, характеристики для вступу до військових вишів. Наші вихованці навчаються в Одесі, Харкові, Хмельницькому Києві, Львові, Луцьку, Острозі. 
Однією з головних цілей у вихованні дітей і підлітків у центрі вважають розвиток особистості в команді. Команда – це єдиний організм. Саме в команді діти проявляють креативність, логічне мислення. Команда стимулює бажання перемогти себе, боротися із власними вадами, з егоїзмом. Лозунг діяльності команди «Немає помилки одного, є помилка всіх». 
У літніх таборах діти живуть у наметах разом, фактично однією родиною, дбають одне  про одного. Табір функціонує поряд з Володимиром-Волинським, а в мальовничих Карпатах, куди ми часто їздимо, діти проживають в будинках. Це і приємний відпочинок, і напружене навчання, бо кожен ранок розпочинається згідно з режимом, тут панують строга дисципліна і порядок. 
-Ми привчаємо дітей нести відповідальність одне за одного, - продовжує розповідь Руслан Бормовий. – Ти вчинив негідно – через тебе постраждають усі. Щоб навчити вихованців працювати командно, створюємо спеціальні логічні завдання, які можна вирішити тільки спільно. Егоїзм має бути викорінений саме завдяки роботі в команді, роботі на спільний результат. Також моделюємо ситуації, які вимагають певного випробування, де потрібно володіти собою, стримувати емоції. Наші вихованці повинні вирости людьми, у яких вже буде інша свідомість, які вмітимуть правильно аналізувати ситуацію, критично мислити, знаходити вихід з будь-якої  ситуації.  Це нелегко. Не всі справляються. А тому тільки двоє з 10-ти дітей здають іспит на найпрестижнішу відзнаку – RANGER.
У літньому таборі «РЕЙНДЖЕР КЕМП Україна» побували  діти із 16-ти областей України, а також із Польщі та Іспанії. Відвідують ВПЦ у Володимирі-Волинському підлітки до 17-ти років. Тут працює злагоджена команда інструкторів. Також із дітьми займаються магістри з педагогіки, чемпіони України з баскетболу, командири страйкбольних команд і випускники «Третього полку». 
- Наше завдання – готувати лідерів у своїй справі. За півтори години занять діти вчаться обдумувати несподівані ситуації і знаходити вихід із них, перемагати власні слабкості, вести за собою інших і цінувати партнерство та дружбу. Лідерські якості, які ми розвиваємо, породжують вміння працювати на єдиний результат, іти до намічених цілей, долати перепони. Саме лідерство і командна робота є нині фундаментом, на якому досягають успіху бізнесові структури в Європі та Америці. Отож навички, які отримають наші вихованці, стануть їм у пригоді в будь-яких галузях життя. І дуже хочеться, щоб наша молодь, яка дійсно навчиться жити і мислити по-новому, жила і творила заради України. А тому ми виховуємо справжніх чоловіків, а також дівчат.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: