Мешканці Володимира скаржаться на прийом хворих на фільтрі

Мешканці Володимира скаржаться на прийом хворих на фільтрі
Мешканці Володимира скаржаться на прийом хворих на фільтрі

На засіданні сесії міської ради 19-го березня обранці громади підтримали запит депутатки Оксани Виваль щодо проведення Володимир-Волинським ЦПМД ряду організаційних заходів для покращення якості прийому та огляду хворих мешканців громади.
Як зауважила вона під час виступу, до неї, як до депутата, стали звертатися мешканці міста, які мають скарги на неналежний або неповноцінний первинний огляд хворих, в тому числі дітей на фільтрі працівниками Володимир-Волинського ЦПМД.
“Скарги стосуються недотримання або ж нехтування дотримання основних методів обстеження, таких як: замір температури тіла, визначення рівня сатурації хворого, відбір зразків матеріалів для плр-тесту на ковід або ж вірусу грипу, забір аналізів крові тощо. Поряд з цим, у вихідні дні хворим зазвичай не дають навіть направлення на аналізи крові (зокрема, і при складному перебігу грві), не виконують забір матеріалів на плр-тест, мотивуючи відсутністю такої організаційної можливості”, – сказала Виваль.
Вона зауважила, що із її спостережень, у Володимир-Волинському ЦПМД величезні черги хворих, непристосовані для таких хворих приміщення з вузьким коридором, в яких усі ці хворі очікують на прийом лікаря.
“На фоні погіршення епідеміологічної ситуації із коронавірусною інфекцією, наявна ситуація із організацією прийому та якість обстеження створює додаткові незручності хворим пацієнтам, а також, навпаки, стає місцем активного поширення коронавірусної інфекції”.
З огляду на викладене, керуючись ст. 21, 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»,  ст.. 49 ЗУ «Про місцеве самоврядування», депутататка звернулася до міського голови Ігоря Пальонки з проханням зобов’язати керівника Володимир-Волинського ЦПМД Катерину Чубок провести ряд організаційних заходів для покращення якості прийому та огляду хворих мешканців громади шляхом повноцінного дотримання у клінічних маршрутах пацієнтів та локальних протоколах ЦПМД усіх вимог, передбачених діючими протоколами обстежень хворих, зокрема наказом МОЗ України від 28.03.2020 р. № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)».
Також забезпечити:
відбір зразків матеріалів для плр-тесту на ковід та/або вірусу грипу протягом часу прийому хворих черговим лікарем (на фільтрі) одномоментно з основним прийомом такого лікаря;
скерування на проведення лабораторних аналізів, зокрема крові впродовж часу прийому хворих черговим лікарем (на фільтрі);
використання наявного у закладі первинної медичної допомоги гематологічного аналізатора для проведення аналізу крові, що дасть змогу скоротити час очікування результатів та, відповідно, можливість подальшого раціонального призначення лікування, з 60 хвилин до 60 секунд;
провести заходи для оптимізації перебування та очікування прийому хворих в приміщенні ЦПМД, та відокремити перебування хворих дітей від хворих дорослих.
умови для очікування хворих, в т.ч. на вулиці за різних погодних умов.
Також депутати міської ради підтримали ще один запит Оксани Виваль щодо відновлення рейдів по місту та перевірки на дотримання карантинних вимог та обмежень у громадських місцях, арозважальних закладах, закладах громадського харчування, торгівлі та обслуговування з метою попередження та усунення порушень карантинного режиму.
За словами Виваль, останнім часом у місті спостерігається погіршення епідеміологічної ситуації із коронавірусною інфекцією. Проте, поряд з цим, спостерігаємо, як мешканцями міста, масово нехтується дотримання карантинних вимог та обмежень у громадських місцях.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: