За майже річний карантин не тільки кожен з українців зміг адаптуватися до нових умов життя, а й навчилися знаходити шляхи розвитку. Хтось займається самоосвітою, проходить десятий курс на онлайн-школах, або ж працюють з карантинними обмеженнями. Ще частішою була інформація, що бізнес найбільше постраждав від карантину у 2020 році, адже підприємства та ФОПи змушені були скорочувати працівників, зарплати та переводити по можливості співробітників на віддалену роботу. Однак є приклади, коли підприємство не лише не скоротило працівників і залишило стабільні зарплати, але ще й вкладає в розвиток колег. Отож сьогодні поговоримо про проєкт «Інкубатор талантів», який ось уже понад три роки успішно реалізовує Володимир-Волинська птахофабрика.
Для початку зазначимо, що «Інкубатор талантів» на підприємстві стартував ще у 2017 році. Проєкт – це унікальна можливість для працівників підприємства, щоб проявити свої здібності, навички та знання. Суть «Інкубатора талантів» полягає в тому, що кожен із команди підприємства може виступити з ініціативою, яку або сам реалізовує, або з допомогою колег, ставши наставником. Для прикладу, один із співробітників, працюючи на певному процесі і знаючи нюанси роботи, може запропонувати алгоритм удосконалення або, помітивши певну необхідність, виступити із пропозицією змін. Під час реалізації власного проєкту виконавець демонструє не лише свої знання, але й уміння організувати процес, координувати учасників, а такі навички особливо цінні для менеджерів.
Так учасник «Інкубатора талантів» після успішного завершення поточного проєкту може стати наставником в інших проєктах, потрапляє в кадровий резерв та може здійснити кар’єрний крок.
Відразу зазначимо, що під час проходження «Інкубатора» учасники виконують роботу, яка для них нова і не пов’язана з посадовими обов’язками, однак може їх цікавити або ж вони хочуть спробувати реалізувати свій потенціал у цьому напрямку.
Крайній випуск і нагородження учасників «Інкубатора талантів» на Володимир-Волинській птахофабриці відбулися наприкінці листопада. Так було проведено ряд експериментів та покращень в діяльності підприємства, а 9 працівників, окрім того досвіду і знань, отримали Подяки від керівництва підприємства за свій особистий вклад. Безперечно, підтримка керівників мотивує продовжувати навчання, розвивати здібності та досягати поставлених цілей.
«Інкубатор талантів» став для мене мотиваційною програмою і досить хорошою перспективою для розвитку менеджерських здібностей. Поділяю цінність птахофабрики: постійний розвиток персоналу та відкритість до всього нового. Робота над моїм проєктом включала не лише практичну частину – модернізацію частини обладнання, але й теоретичну складову, де відвідувала лекції і тренінги та пізнавала ази проєктного менеджменту. Здача проєкту пройшла успішно, і згодом мені довірили керувати виробничо-технологічною лабораторією», - ділиться спогадами Оля Гуль, працівниця Володимир-Волинської птахофабрики.
Зараз свій проєкт на «Інкубаторі талантів» реалізовує Яна Павловська. Дівчина розповідає: «Мій проєкт на етапі завершення. І хоча зараз фінішна пряма, однак вже можу сказати, що зараз я є більш впевненою у своїх знаннях та вміннях. Щодо того, чи карантин не заважав, то абсолютно ні, головне – поставити ціль і йти до неї».
По суті, запровадивши такий проєкт «Інкубатор талантів», підприємство серед свого персоналу знаходить лідерів і працівників, які готові взяти на себе ініціативу, провести не лише організаційний процес, але і його успішну реалізацію. Таким чином формують професійний колектив, який максимально зацікавлений і спрямований на успіх.
За час існування проєкту «Інкубатор талантів» успішно завершили та втілили ініціативи майже 200 учасників. Попри те, що 2020 рік став роком випробування для багатьох, однак він не став винятком, було реалізовано 23 ідеї, а ще 12 – у роботі.
На завершення хочеться згадати практику Генрі Форда, коли він підняв суттєво зарплату працівникам і тим самим створив покупців на автівки з конвеєра, і провести паралель, що Володимир-Волинська птахофабрика сама створює собі кваліфікованих працівників, які знають, як досягти успіху попри всі життєві виклики.
Дарія Поддубецька
Коментарі