Гарячі дискусії, нові ідеї, результати голосування: як приймалися важливі та доленосні рішення на сесії 

Гарячі дискусії, нові ідеї, результати голосування: як приймалися важливі та доленосні рішення на сесії 
Гарячі дискусії, нові ідеї, результати голосування: як приймалися важливі та доленосні рішення на сесії 

Під час п’ятої чергової сесії Володимир-Волинської міської ради розподіляли тимчасово вільні кошти, реорганізовували існуючі та утворювали нові відділи й управління, надавали дозволи та розроблення проєктів землеустрою і  прийняли ряд рішень стосовно важливих і навіть суперечливих питань, які викликали резонанс у місті. Загалом розглянуто понад сім десятків питань.

Створять міжвідомчу комісію, яка перевірить законність розташування «Пузатої хати»

Депутатка Тетяна Дьоміна повідомила, що одне з питань, яке виносилося на розгляд сесії, набуло значного резонансу в нашому місті. Йдеться про нині не діюче кафе «Пузата хата», яке належало Руслану Саганюку. Заклад придбав новий власник, який має намір переоформити договір оренди землі на своє ім’я. Споруда побудована біля підніжжя пам’ятки археології національного значення  «Городище-Вали ІХ-ХІІІ ст.», як зазначають активісти, з істотними порушеннями. Щоб вияснити це, депутатка на адресу міського голови підготувала відповідне звернення, у відповідь на яке отримала чимало документів. У деяких матеріалах було вказано, що будівництво кафе на цій території проведено без належно оформлених документів, через що власника було притягнуто до адміністративної відповідальності. Також Тетяні Дьоміній стало відомо, що у 2014 році була проведена реконструкція кафе, після чого не було зроблено додаткового обстеження. Вона підготувала депутатський запит до міського голови Ігоря Пальонки з проханням створити міжвідомчу комісію для обстеження цього об’єкта архітектури щодо дотримання законодавства України, будівельних, санітарних та пожежних норм, місцевих правил забудови і ЗУ «Про охорону культурної спадщини», оскільки споруда знаходиться у межах Історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир», в охоронній зоні пам’ятки археології національного значення  «Городище-Вали ІХ-ХІІІ ст.», а також у межах історичного ареалу міста. Присутні депутати запит підтримали.    
Безпосередньо під час обговорення проєкту рішення щодо заміни сторони орендаря у зобов’язаннях за договором оренди землі на вул. Луцькій, 8, розгорілися дискусії. Депутати Тетяна Дьоміна та Олег Тимосевич висловили думки, що спочатку потрібно детальніше вивчити усі документи, виявити можливі порушення і навіть прийняти «вольове рішення», а Микола Юнак став на захист підприємця, який хоче платити податки та не винен у діях попередніх власників. Він також запропонував більш детально вивчити питання. Олексій Панасюк зауважив, що підприємець мав всесторонньо дослідити об’єкт купівлі, щоб розуміти, на які ризики він йде.

Необхідно вжити заходів для покращення якості прийому хворих у кабінеті-фільтрі

Депутатський запит Оксани Виваль стосувався забезпечення належного та якісного прийому хворих КП «Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги». Депутатка повідомила, що до неї почали звертатися місцеві мешканці зі скаргами на неналежний первинний прийом хворих, у тому числі дітей, які звертаються по медичну допомогу в кабінет, що  називають фільтром, на  величезні черги із хворих у непристосованому  для такої кількості пацієнтів приміщенні з вузьким коридором, де поряд з людьми з явними ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції перебувають ті, хто вже одужує та звертається повторно на прийом, або й діти, які мають незначне підвищення температури тіла без ознак ГРВІ. Також, за її словами, тривалість процедури первинного огляду та встановлення діагнозу є досить значною. У зверненні до міського голови депутатка просила зобов’язати керівника КП «Володимир-Волинський ЦПМД» провести ряд організаційних заходів для покращення якості прийому хворих мешканців громади та надання їм медичних послуг. Депутати підтримали цей запит.

Просять відновити перевірки громадських закладів на дотримання протиепідеміологічних норм

Ще один запит Оксани Виваль стосувався проведення перевірок на дотримання карантинних норм та обмежень у громадських місцях. 
«З метою недопущення масового поширення коронавірусної інфекції, що може призвести до повного локдауну і обмеження роботи ряду підприємств, прошу підтримати запит до міського голови, аби він звернувся з відповідними вимогами до Володимир-Волинського відділення поліції та муніципальної варти щодо відновлення рейдів по місту та проведення перевірок на дотримання карантинних вимог і обмежень у громадських місцях з метою попередження та усунення порушень карантинного режиму», - сказала депутатка. Її запит обранці громади підтримали. 

Депутати підписали звернення до Антимонопольного комітету та прокуратури щодо несанкціонованого відключення абонентів від газопостачання 

Депутат Андрій Гнатюк підготував звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, народного депутата Ігоря Гузя, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Антимонопольного комітету України, прокуратури Волинської області у зв’язку з масовими скаргами громадян щодо несанкціонованих дій працівників АТ «Волиньгаз», які під приводом «витоку газу» в період опалювального сезону та карантину відключають абонентів від газопостачання, хоча «насправді такі дії обумовлені ймовірною заборгованістю споживача». У зверненні висловлено прохання вжити невідкладних заходів щодо вирішення таких ситуацій, заборонити операторам ГРМ безпідставні відключення та притягнути винних осіб до відповідальності згідно з чинним законодавством. 
Як зазначив міський голова Ігор Пальонка, до нього та інших працівників міської ради на особистий прийом і в телефонному режимі звертається багато місцевих мешканців з подібними скаргами. Він попросив депутатів підтримати звернення, оскільки проблема дійсно є і потребує вирішення. 
Депутат Олег Тимосевич висловив пропозицію організувати зустріч з представниками філії АТ «Волиньгаз», бо доки на звернення відреагують, пройде немало часу. А Микола Юнак запропонував домагатися відповіді у керівника філії. Після цього Ігор Анатолійович повідомив, що він звернеться з відповідним листом до директора підприємства, щоб він повідомив у пресі, чому склалася така ситуація, а на наступну сесію його обов’язково запросять для зустрічі з депутатами.  
Більшість депутатів звернення, підготовлене Андрієм Гнатюком, підтримали і після закінчення сесії підписали.  

На реалізацію проєктів громадського бюджету у 2022 році спрямували 2,5 мільйони гривень 

Депутати проголосували за проєкт рішення про затвердження загального обсягу видатків на 2022 рік на реалізацію проєктів громадського бюджету (бюджету участі). Йдеться про суму в розмірі 2 мільйони 655 тисяч гривень, яку спрямують на  реалізацію проєктів – переможців громадського бюджету, що будуть визначені цього року. Збільшено граничну межу бюджету на реалізацію малих проєктів зі 100 до 199 тисяч гривень, а великих – з 200 до 700 тисяч гривень, а також дозволено виділення коштів на проєкти, які реалізовуватимуться у бюджетних установах, крім проєктів, які спрямовані на придбання обладнання, ремонт або реконструкцію приміщень. Подати проєкт бюджету участі усі охочі матимуть змогу з 1 по 30 травня. Після цього буде проводитися голосування, у якому братимуть участь мешканці громади, яким виповнилося 16 років. Кожен зможе віддати свої голоси за 4 проєкти: два великі і два малі.

Оголосять новий конкурс, щоб визначитися з остаточним виглядом площі Героїв 

Під час сесії підняли питання реконструкції площі Героїв. Річ у тім, що на розгляд сесії виносилося питання про внесення змін та доповнень до Програми економічного, соціального та культурного розвитку Володимир-Волинської громади на 2021-2022 роки. Один з розділів вирішили доповнити новими завданнями: організувати  та провести конкурс на проєкт спорудження монумента «Воїнам, які загинули від агресії Російської Федерації», нагородити переможця, а також виготовити ПКД та спорудити монумент. Депутат Олег Тимосевич висловив припущення, що напевно кожен із присутніх в залі підтримує ідею та розуміє необхідність спорудження такого монумента. Однак він поцікавився, чи може хтось показати концепцію або план вигляду площі Героїв і вказати, де саме має бути встановлений цей монумент. Головний архітектор міста Тарас Киба повідомив, що концепція буде представлена до розгляду на сесії після проведення усіх проєктних робіт. На запитання, чи не завчасно приймається рішення про облаштування монумента, коли ще немає бачення, як виглядатиме площа, Тарас Ярославович повідомив, що місце, де планують розмістити монумент, не включене до території, що підлягає проєктуванню. Після цього стало відомо, що оновити площу Героїв хочуть лише до бордюра, яким відмежовано територію біля обеліска Слави та меморіального комплексу. Таке рішення було прийняте для уникнення суперечок стосовно того, куди переносити обеліск, і для прискорення виготовлення проєктної документації та початку робіт на площі.
Олег Тимосевич наголосив, що потрібно ремонтувати площу повністю, а не від бордюра до бордюра і не варто перекладати важливі та непрості рішення на плечі наступників. Ігор Пальонка повідомив, що варто оголосити конкурс на виготовлення концепції площі, у якому б могли взяти участь архітектори з усієї України. Опісля її мають погодити місцеві мешканці та депутати. Андрій Гнатюк нагадав, що обговорення концепції площі Героїв розпочалося ще у лютому 2018 року. Згодом відбулося представлення проєктів, хоча, на його думку, мав би відбутися конкурс, і, можливо, навіть з грошовою винагородою. «Я на розгляд сесії підготував пропозицію організувати і провести конкурс на концепцію комплексного благоустрою площі Героїв та призупинити фінансування виготовлення проєктно-кошторисної документації, яку розробляє архітектор, що виграв тендер на «Prozorro», тому що громадськість неоднозначно сприймає представлений варіант і було багато негативних відгуків», - сказав депутат. Його пропозицію підтримали обранці громади. Також своїм рішенням депутати передбачили виділення 300 тисяч гривень на виготовлення ПКД для реконструкції площі, які будуть освоєні згодом.

На утримання дитячих та спортивних майданчиків спрямують 150 тисяч гривень

Депутати проголосували за виділення коштів у сумі 150 тисяч гривень для утримання в належному стані 68 дитячих та 9 спортивних майданчиків. Як повідомив начальник управління ЖКГ Віктор Фіщук, на балансі управляючої компанії не перебуває жоден з цих об’єктів. Однак, оскільки вони були встановлені за кошти з місцевого бюджету чи соцеконому, їх потрібно обслуговувати з казни громади.

Пів мільйона гривень виділили на ремонт даху адмінприміщення Володимир-Волинського районного відділу поліції

Покрівля адмінприміщення Володимир-Волинського районного відділу поліції потребує ремонту. Так само в незадовільному стані перебуває будівля, яка зведена ще в 1937 році. Про це повідомив начальник Володимир-Волинського районного відділу поліції Василь Майданюк. За його словами, згідно з виготовленим кошторисом, на ремонт потрібні кошти у сумі 2,5 мільйони гривень. Правоохоронці звернулися до міської влади з проханням виділити частину суми – 500 тисяч гривень – для проведення першочергових ремонтних робіт: залити армопояс, щоб приміщення не розходилося, і накрити дах (без утеплення). 
Олег Тимосевич зазначив, що, згідно із законом, кошти з місцевого бюджету не можуть виділятися на майно некомунальної власності. І додав, що підтримка місцевої поліції є дуже потужною. Свого часу, щоб відділення знаходилося у Володимирі-Волинському, було виділено 500 тисяч гривень на ізолятор тимчасового тримання, півтора чи два мільйони – на встановлення камер відеоспостереження, 105 тисяч гривень виділяють на обслуговування цих камер… За словами депутата, він не бачить законних підстав для виділення цих коштів. До того ж, він у сесійній залі звертався до керівника місцевої прокуратури із проханням посприяти і зробити усе, що від них залежить і в їхніх силах, щоб домогтися належного фінансування відділення поліції.    
Як повідомив міський голова Ігор Пальонка, орган місцевого самоврядування може виділити кошти з вільних лишків або з перевиконання бюджету для таких потреб.  
Більшість депутатів проголосували «За» таке рішення.

Аудит за кошти громади не проводитимуть

Депутат Олег Тимосевич підняв питання проведення аудиту за рахунок тимчасово вільних коштів у бюджеті. Керуюча справами виконкому Ірина Лошенюк повідомила, що, на її думку, недоцільно витрачати значні кошти на залучення аудиту на платній основі. 
«Ми працюємо з держфінінспекцією щодо проведення комплексного аудиту бюджету громади із залученням декількох ревізій на комунальних і бюджетних установах. Ми готуємо відповідні документи, щоб нас включили для планових перевірок. На це необхідний час», - повідомила Ірина Панасівна. 

Утворили та реорганізували ряд управлінь і відділів 

Рішеннями сесії було утворено та реорганізовано ряд управлінь та відділів. Зокрема утворено Управління з гуманітарних питань та Управління містобудування, архітектури комунальних ресурсів, Управління «Центр надання адміністративних послуг», а також реорганізовано відділ з питань охорони здоров’я у відділ охорони здоров’я та медичного забезпечення, Управління житлово-комунального господарства і будівництва – в  Управління інфраструктури, фінансового управління – в Управління бюджету та фінансів, Управління соціального захисту населення – в Управління соціальної політики.

Створили нове комунальне підприємство 

На сесії було створено комунальне підприємство «Заріччя» Володимир-Волинської міської ради, яке надаватиме послуги мешканцям сільських територій.

Біля лікарні діагностичний центр не побудують

Власник земельної ділянки на вулиці Павлова, що межує з подвір’ям місцевої лікарні, звернувся до міської ради з проханням змінити цільове призначення ділянки для можливості займатися там комерційною діяльністю – для побудови діагностичного центру та закладів торгівлі (магазинів іграшок і  автозапчастин). Оскільки в’їзд на територію можливий лише через подвір’я медустанови, то депутатка Тетяна Ващук, яка очолює КП «Володимир-Волинське ТМО», повідомила, що це може перешкоджати руху автомобілів швидкої допомоги та становити незручність для тих, хто звертається до медустанови по допомогу. Микола Юнак сказав, що, згідно з генеральним планом, на цій ділянці має розміщуватися житлова забудова, а Ірина Ліщук зауважила, що особливо у період пандемії, коли неподалік розташований кабінет-фільтр, де очікують прийому до лікарів хворі з інфекційними недугами, відкривати магазини недоречно. 
Рішенням сесії цільове призначення земельної ділянки не змінено. 

Депутати не дозволили продати ділянку, на якій знаходиться кінотеатр

На сесію міськради вкотре виносилося питання щодо продажу земельної ділянки за адресою вул. 20 Липня, 79, де розташований кінотеатр «Сім’я». Олег Тимосевич висунув пропозицію - вартість цієї ділянки прив’язати до нормативно-правової оцінки і встановити її у розмірі 214 гривень за квадратний метр. Юрист міськради Людмила Павленко пояснила, що оскільки договори укладає міська рада, то варто керуватися нормами цивільного законодавства, тобто встановлювати договірну ціну. Пропозицію депутата Тимосевича депутати не підтримали. 
Після цього слово надали голові бюджетної комісії Наталії Василець, яка повідомила, що комісія не рекомендує цей проєкт ставити на затвердження сесії міської ради, оскільки потрібно спочатку змінити цільове призначення земельної ділянки, що має відповідати діяльності, якою займається підприємець Павло Карпюк. Згідно з договором, який був укладений міською радою від 28.04.2017 року, ця земельна ділянка повинна використовуватися для обслуговування виробничих приміщень, а цільове її призначення – землі промисловості. Якщо орендар порушує закон, Земельний кодекс України і не дотримується умов цільового призначення землі, то договір має бути розірваний. Наталія Василець наголосила, що наразі ця земельна ділянка використовується не за цільовим призначенням і в разі її продажу бюджет недоотримає 1 мільйон 106 гривень. Депутатка пропонує, щоб комісія, створення якої ініціює Тетяна Дьоміна для вивчення законності розташування будівлі на вул. Луцькій, 8, заодно дослідила і цей об’єкт, тобто з’ясувала, на підставі яких дозвільних документів відбулася реконструкція приміщення та введення його в експлуатацію. Після того, як орендар змінить цільове призначення ділянки, це питання розглянуть на наступних сесіях. Павло Карпюк повідомив, що орендує цю територію уже 15 років. Коли він приймав рішення купити ділянку, то здійснював моніторинг цін згідно з цільовим призначенням, яке вказане у договорі оренди. За його словами, у місті була продана не одна земельна ділянка з таким же призначенням і за аналогічною або й трохи нижчою вартістю. Тому він має право на купівлю землі на таких самих умовах. Також підприємець зауважив, що у нього на вибір є два варіанти розвитку подій. Перший – згорнути проєкт ТРЦ «Сім’я», відповідно, комерційна діяльність не проводитиметься, і на наступній сесії підстав для відмови у продажі об’єкта під виробництво не буде. Другий – придбати частину ділянки під кінотеатром (700 кв. м) як таку, що має комерційне призначення, а решту – як під виробництво. І гарантував доплатити необхідну різницю в ціні. 
Микола Юнак зауважив, що справа з продажем цієї земельної ділянки тягнеться з часів попередньої влади, хоча мала б бути уже вирішеною. Крім цього, він став на бік орендаря і порадив колегам не торгуватися, а підтримувати місцевий бізнес, адже він наповнює бюджет і надає робочі місця. 
Однак депутати більшістю голосів цей проєкт рішення не прийняли.  

Депутати проголосували за припинення діяльності ТЦ «Роксолана» 

Рішенням сесії припинено діяльність КТП БТ «Роксолана» шляхом ліквідації юридичної особи. Підприємство є збитковим, оскільки приміщення потребує капітального ремонту. Перший поверх продано з доступом до сходових маршів ще у 90-х роках. Підвальне приміщення та котельня передані у приватну власність. Другий і третій поверхи готують до продажу. 

На валах городища проведуть ексгумаційні роботи 

На проведення ексгумаційних робіт на валах городища виділили з міського бюджету кошти в якості субвенції обласному бюджету. Йдеться про 160 тисяч гривень на ексгумаційні роботи та 35 тисяч на проведення експертизи. Після завершення ексгумаційних робіт можна буде розпочинати реконструкцію цієї пам’ятки.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: