Скільки у «карантинний» рік було укладено шлюбів, як змінилися народжуваність та смертність на Володимирщині, цікавимося в міськрайонному відділі ДРАЦС.
Минулий рік видався непростим. Пандемія коронавірусу, безумовно, вплинула на всі сфери життя, завадила реалізації багатьох планів та ідей і навіть кардинально змінила напрям руху багатьох українців. Але попри це дещо все ж залишилося незмінним: створювалися нові сім’ї, народжувалися діти, а чиїмось зіркам судилося згаснути. Якою була демографічна ситуація в місті та районі, чи змінювали наші земляки імена і по батькові, як називали своїх дітей. Про це запитуємо головного спеціаліста Володимир-Волинського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) Оксану Гаврилюк.
- Пані Оксано, скільки пар минулого року уклали шлюб?
- За 2020 рік Володимир-Волинським міськрайонним відділом ДРАЦСу Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) зареєстровано 209 шлюбів, у 2019 році було 297. Така різниця може бути пов’язана з тим, що 2020 рік був високосним. Крім цього, плани багатьох могла змінити пандемія коронавірусу та введення карантину.
- А скільки закоханих пар офіційно оформили свої стосунки за добу?
- У рамках реалізації пілотного проєкту Міністерства юстиції України про державну реєстрацію шлюбу у скорочені строки «Шлюб за добу» минулого року 55 пар скористалися такою можливістю.
- Чи поєднували свою долю місцеві мешканці з іноземцями?
- Так, було зареєстровано 9 шлюбів з іноземцями, зокрема 5 – із громадянами Республіки Польща, 2 – із громадянами Російської Федерації, 1 – із громадянином Сполученого Королівства Нідерланди та 1 – із громадянином Республіки Болгарія.
- Скільки минулоріч на Володимирщині народилося дітей?
- У 2020 році відділом складено 400 актових записів про народження, у 2019 – було 325.
- Які імена для хлопчиків та дівчаток були найпоширенішими, а які – рідко вживані й незвичні?
- Найпопулярнішими іменами, які присвоювали батьки дітям при державній реєстрації народження, були Артем, Денис, Марк, Назар, Матвій, Анна, Софія, Анастасія, Мілана (Меланія), Вікторія. Також дітей називали рідковживаними іменами, зокрема хлопчиків – Дамір, Алім, Кіріл, Арнест, Лука, Дарій, Домінік, Макарій, Іларіон, Ерік, Мартін, Лев, Мар’ян, Серафим, Микита, а дівчаток – Ранда, Анна-Марія, Іларія, Біатріса, Мія, Мая, Аліса, Естер, Фатіма, Ріма, Дана, Ванеса, Мануела, Ельвіра, Роза, Емелі, Зоя, Мішель, Божена, Адріана, Даніела-Марія, Орислава, Олівія, Міла.
- А скільки батьків скористалися послугою «Є-Малятко»?
- У 2020 році зареєстровано 134 дитини, батьки яких отримали свідоцтва про народження за спрощеною процедурою проєкту під назвою «Є-Малятко», що передбачає повний комплекс послуг за однією заявою. Зокрема державну реєстрацію народженої дитини, реєстрацію місця проживання дитини, призначення допомоги при народженні дитини, реєстрацію народженої дитини в електронній системі охорони здоров’я, видачу посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї (за певних умов), реєстрацію в демографічному реєстрі, визначення походження народження дитини (якщо батьки не перебувають у зареєстрованому шлюбі), реєстрацію в державному реєстрі фізичних осіб-платників податків, визначення належності дитини до громадянства України. Замість того, щоб подавати десятки документів до різних установ, батьки мають змогу безкоштовного звернення відразу в ЦНАП, до відділу ДРАЦС, коли мама з немовлям перебуває ще в пологовому будинку. Наш відділ приєднався до цього проєкту із травня 2020 року.
- Чи зросла кількість смертей у 2020 році порівняно з 2019?
- Так, дещо зросла. У 2020 році відділом складено 558 актових записів про смерть, а у 2019-му було 474.
- Цікаво, а чи наважувалися місцеві мешканці змінювати імена, прізвища чи навіть по батькові?
- Так, були такі випадки. За минулий рік відділом складено 13 актових записів про зміну імені, зокрема про зміну прізвища та імені. Випадків зміни по батькові не було.
Валентина Тиненська, м.Володимир-Волинський
Коментарі