Яка доля чекає шахту №7 Литовезької громади

Яка доля чекає шахту №7 Литовезької громади
Яка доля чекає шахту №7 Литовезької громади

Депутати Литовезької громади прийняли рішення передати шахту №7 на утилізацію приватній компанії «Сонарсен». Що ж це за підприємство та яка подальша доля копальні, пояснює очільниця громади Олена Касянчук, повідомляє «Район. Іваничі».
У соцмережах ширяться чутки про те, що шахту №7, яка знаходиться на балансі Литовезької громади, передали на користування місцевому цементному заводу. Олена Касянчук цю версію спростовує.
Із її слів, компанія «Сонарсен» – це група вчених, які створюють спеціалізовані порошки на замовлення провідних інститутів України. Це єдине підприємство, що запропонувало повну утилізацію гірничих відвалів. Словом, переробку породи з найменшою шкодою для довкілля.
За інформацією від Олени Касянчук, компанія, з якою планують співпрацю, пропонує виробництво на 15 років. Це дасть можливість працевлаштувати 500 людей.
Очільниця нагадує, що робота копальні впливає на забруднення довкілля. На оселі місцевих мешканців із шахти здуває приблизно 170 вагонів пилу щорічно. Також відходи виробництва отруюють ґрунтові води. За її словами, у них потрапляє за рік 40 000 тонн сірчаної кислоти.
Олена Касянчук зазначила, що співпраця також дає можливість створити в Литовезькій громаді 120 оновлених футбольних полів.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: