Відновлення запланованих весняних робіт, вертикаль гуманітарної допомоги, вільні залишки бюджету та зайві блокпости – журналісти з міським головою говорили про найважливіше

Відновлення запланованих весняних робіт, вертикаль гуманітарної допомоги, вільні залишки бюджету та зайві блокпости – журналісти з міським головою говорили про найважливіше
Відновлення запланованих весняних робіт, вертикаль гуманітарної допомоги, вільні залишки бюджету та зайві блокпости – журналісти з міським головою говорили про найважливіше

Відновлює роботу бізнес
Міський голова дав доручення відновлювати заплановані раніше роботи. Це підрізання дерев, прибирання вулиць, роботи з благоустрою. Планується ямковий ремонт вулиць. Ці питання проговорювалися в обласній раді, де вважають, що потрібно приступати до робіт, щоб можна було платити податки, адже необхідно, щоб держава ставала на ноги. У відділі економіки проводили зустріч із підприємцями, закликали їх відновлювати роботу. І вже помітно, що місто оживає. 
Чи здійснюється контроль щодо підвищення цін
Контроль за цінами входить у повноваження військової адміністрації.  Під час зустрічі з підприємцями озвучували прохання не підвищувати ціни на найбільш значимі продукти. Міський голова ще раз підкреслив, що цим питанням займається військова адміністрація.
Створена вертикаль міжнародної допомоги Україні. Як вона діє
Відомо, що створена вертикаль допомоги закордонних партнерів нашій країні. Але є повідомлення і навіть скарги на те, що прикордонна і митна служби часто порушують цю вертикаль. Міський голова зазначив: «Допомога з-за кордону надається чітко за погодженням військової адміністрації, яка постійно подає інформацію на митницю про те, які автомобілі рухаються через кордон, що і куди везуть. Ми також виступили з пропозицією, що наше місто має зайняти у цій вертикалі  чітку позицію щодо організації і доставки допомоги у певні місця. Ми передаємо перелік автомобілів і водіїв, які завозять гуманітарну допомогу. У міській раді працюють люди, які обліковують усю цю роботу. Ми співпрацюємо з військовими, розробили чітку координацію дій. Якщо до нас звертається область, ми долучаємось до формування вантажів. Головне – чітко знати, куди направляється вантаж, бо вже є випадки зловживання, а згодом – звинувачення на адресу міської влади». 
Скасування штрафів за несплату за комунальні послуги може позначитися на роботі підприємств
На найближчому засіданні міськвиконкому планується збільшення резервного фонду. Наразі вже можна розподіляти кошти без погодження профільної комісії, оскільки це увійшло у повноваження міськвиконкому. Ігор Пальонка звертається до мешканців громади по можливості сплачувати за комунальні послуги, тому що від цього залежить робота комунальних служб, а також життєдіяльність міста. Є постанова про те, що будуть відшкодовуватися кошти за світло та газопостачання для установ, які прийняли переселенців.
Куди направлені вільні залишки
Вільні залишки були розподілені на сесії 23 лютого. Але кошти виділялися на військову частину, на Службу безпеки, на прикордонну службу, на територіальну оборону. Але в зв’язку з початком військових дій ці кошти ще не доставлені за призначенням. Насамперед мільйон гривень буде виділено на потреби нашої бригади.  
Щодо лікарні, то ТМО нині забезпечене в повному обсязі як медикаментами, так і обладнанням. Дуже багато допомоги надали нашому ТМО міста-партнери і волонтери. Надійшло багато ліків, із яких формуються аптечки для передачі військовим. Нині бюджет наповнений, але набагато скоротилися акцизний податок і податок на землю. І через це є занепокоєння щодо стану кошторису, а тому не уникнути обмежень у фінансуванні ряду робіт. 
Яка ситуація з відвідуванням навчальних закладів 
Відновилося дистанційне навчання. У місті 4928 учнів, на навчання вийшли 3235. Із них 54 – діти переселенців. Є інформація про те, що третина учнів виїхала за межі Володимира. Отож 1600 дітей не брали участі в дистанційному навчанні. 
Скільки переселенців прийняв Володимир
За офіційними даними, станом на 14 березня 1358 осіб, які переселилися, зареєстровані в нашому місті. У Нововолинську кількість переселених осіб досягла 4000. 
У місті мало хворих на ковід
У той час, як Франція запроваджує вже третю дозу вакцини від коронавірусу, в Україні складається враження, що війна подолала пандемію. Ситуація із захворюваністю на ковід у Володимирі не є загрозливою і весь час моніториться. Хворіє в середньому 10 осіб. Психологічна атака і війна змушують людей мобілізувати всі сили і думати про інші речі.
Чи передбачається збільшення тарифів на паливо
За словами міського голови, тарифи на паливо збільшувати не планують у зв’язку з воєнним станом. За необхідності на потреби комунальних служб будуть виділятися кошти з бюджету. Наразі комунальники мають запаси пального. Планується ще додатково запастися паливом. На АЗС видають паливо по талонах, а тому дефіциту пального поки що немає.
Кількість блокпостів передбачається зменшити
Про це заявила українська влада. У багатьох населених пунктах України блокпости були створені з ініціативи самих жителів, і особливої потреби в їх створенні не було. У місті найголовнішими місцями для блокпостів були вулиці Ковельська та Луцька, а також дороги в Ковельському та Любомльському напрямках. Останні уже демонтовані, лише виділені місця, де за потреби необхідно буде зайняти оборону.  Як вважає Ігор Пальонка, у  сільських населених пунктах ці пости є недоцільними, оскільки вони створюють певні проблеми для проходження сільськогосподарського транспорту, задіяного на посівній, для автомобілів «швидкої» допомоги та пожежної. Із такими претензіями вже зверталися до міського голови аграрії громади. На центральних дорогах зайві блокпости створюють перешкоди для швидкого руху військової техніки та автомобілів, які доставляють гуманітарну допомогу. 
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: