Весна була прохолодна. А яким буде літо?

Весна була прохолодна. А яким буде літо?
Весна була прохолодна. А яким буде літо?

Яким же буде літо 2022-го? Коли ж нарешті нам чекати тепла? Як завжди, слідкуємо за прогнозами волинських синоптиків, і насамперед – Володимира Деркача із Каменя-Каширського. 
  Чи то з впливом війни, чи зі змінами клімату, але наші прогнозисти стали більш лаконічними щодо прогнозів. І їх можна зрозуміти. Давати довгострокові прогнози погоди насправді досить важко. Відбуваються зміни клімату, і погода стає мінливою та непередбачуваною. Навіть прогноз на місяць, не кажучи вже про рік, не може бути достатньо детальним і чітким. На погоду може впливати багато чинників: забрудненість повітря, циклони або антициклони, які спричинюють кардинальну, хоч і короткочасну зміну погоди. Потреба знати наперед погоду і температурні умови викликана різними причинами. Найчастіше люди прагнуть знати хоча б приблизні дані, щоб спланувати наперед відпочинок або поїздки. Яким же буде літо 2022 року в Україні? Чим порадує, і до чого слід готуватися?
На основі досліджень за допомогою спеціальних приладів, спостережень за погодою роблять попередні прогнози щодо погоди влітку 2022 року. На думку народних синоптиків, літо найімовірніше буде теплим, іноді зі спекотними та посушливими днями, з високими температурними показниками. Температура повітря вище 25 градусів тепла встановилася ще до літа, у другій половині травня. Щоб більш чітко уявити, яким буде літо 2022 року, наші прогнозисти встановили приблизну картину для кожного місяця. 
Для червня 2022 року буде характерна непостійна погода. Температурні показники, загальна кількість опадів будуть близькими до середньостатистичної норми, характерної для тієї чи іншої території. Початок місяця порадує теплою сонячною погодою. Але водночас спекотні дні (з температурою близько 30 градусів) будуть чергуватися з похолоданнями і дощами. Перепади температури можуть бути досить різкими та триватимуть недовго. Більше опадів буде в північних і західних областях, а на півдні і сході – дещо менше. Якщо вдень температура подекуди сягатиме 30 і більше градусів, то вночі відчуватиметься похолодання, іноді позначка термометра показуватиме 15 градусів тепла. У першій половині червня можливі сильні дощі (зливи, буревії, грози), що можуть тривати кілька днів і супроводжуватися зниженням температури. Правда, таке похолодання буде нетривалим і після припинення опадів стовпчик термометра знову підніматиметься.
Другий місяць літа недарма вважається найбільш стабільним. Від липня традиційно очікують теплої погоди, з мінімальною кількістю опадів і максимумом сонячних днів. Чи справді так буде? На думку народних  синоптиків, липень очікується спекотним, із високими показниками температури повітря: 30 градусів, а подекуди сягатиме і 35-ти. Така погода може протриматися практично весь місяць. Отож будемо просити в Бога закінчення війни і з приємними думками готуватися до пляжного сезону. 
А ось серпень особливим теплом не балуватиме. Цей місяць уже буде дощовим. Закликатиме дощами свою сестрицю-осінь. Найбільша ймовірність дощів у перші серпневі дні – до 5-го числа, в цей час дощі будуть короткочасними та не дуже сильними; потім із 9 по 11 серпня; в середині місяця – 15-18; в останній декаді серпня – із 25 по 30. Дощі найімовірніше  будуть короткочасними, можливо, з грозами та посиленням вітру. Також є ризик дощів із бурею та градом (особливо це стосується південних регіонів і крайнього заходу). Отож теплі сонячні дні чергуватимуться з дощовими прохолодними.
Середня температура повітря в серпні коливатиметься від 19 до 25 градусів тепла і буде досить комфортною для відпочинку. Вночі показники повітря будуть від 12 до 16 градусів. У серпні можливе і різке зниження нічних температурних показників до 7-9 градусів тепла. Кінець останнього літнього місяця потішить теплими приємними днями з комфортною температурою повітря, а надалі очікується деяка зміна погодних умов. Початок осені буде прохолодним, з нестійкими явищами (дощами).
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: