Правильно підготовляємо грядки під огірки

Правильно підготовляємо грядки під огірки
Правильно підготовляємо грядки під огірки

Відмінна врожайність огірків залежить від багатьох факторів. Один із найважливіших – підготовка грядок навесні. Правильно підійшовши до цієї процедури, ви забезпечите якісне зростання, розвиток огірків та першокласне  плодоношення. 
Про свої секрети вирощування цих овочів розповіла господиня з Володимира Наталія Бідун.
Підготовка канавок
- Підготовка грядок проводиться за декілька днів (а краще за тиждень-два) до посіву насіння, - розповідає пані Наталія. – Підготуйте канаву глибиною близько 40-50 см. Покладіть гній і шар родючого ґрунту товщиною 10-15 см. Потім прикрийте канаву поліетиленом. Гній можна замінити перегноєм, перепрілою тирсою або листям.
Як розповідає господиня, за кілька діб до посіву насіння треба змішати з декількома столовими ложками суперфосфату і склянкою деревного попелу. Суміш із насінням рівномірно треба внести в канавку, зверху висипати шар суміші прілої тирси і перегною. 
- Полив грядок здійснюю живильною рідиною. Для її приготування змішую 1 ст. ложку гумату з 5 л води. Цього об’єму достатньо для 1 м квадратного. Щоб грядки підігріти, можна накрити їх плівкою. Також рекомендую поливати землю теплою водою, - каже пані Наталія.
Цей варіант підготовки грядок особливо актуальний для піщаного і глинистого ґрунтів. Також така підготовка підійде для лужного або вапняного ґрунту з малим вмістом заліза. Якщо ґрунт родючий, застосовувати цю підгодівлю не обов’язково.
Підготовка лунок
За словами Наталії Бідун, посів може проводитися і в невеликі ямки. У них вноситься 1 ст. ложка кісткового борошна, 1 ч. ложка амофоски, трохи подрібненої яєчної шкаралупи. Перед посівом насіння суміш добре поливається водою. Зверху укладається шар мульчі із соломи, тирси або сіна.
- Для підгодівлі застосовую розчин з коров’ячого посліду. Також можна використовувати живильний розчин із 30 грамів суперфосфату, 20 грамів  сечовини, 10 грамів сульфату калію, - каже Наталія Бідун. - Усі речовини розчиняються у відрі з водою. Цього об’єму достатньо для 1 м кв. ґрунту. Внесення добрив здійснюється 3 рази за сезон.
Для запобігання гнилі кореневої системи господиня радить покласти в 10-літрову ємність із водою 3-4 таблетки гліокладину.
Правильне висівання огірків у канавки або лунки, застосування поживної суміші забезпечує якісне зростання, розвиток кореневої системи, покращує стан культур, підвищує отримання безлічі здорових смачних хрустких огірочків.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: