Розпочато реалізацію проєкту «Підвищення ефективності використання інструментів електронної демократії у Володимир-Волинській громаді» який втілює у життя ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя» спільно з відділом економічного розвитку, проєктної діяльності та інвестицій виконавчого комітету міської ради.
Вже п’ять років поспіль у Володимирі діє такий інструмент електронної демократії як громадський бюджет. Завдяки йому мешканці громади беруть безпосередню участь у розподілі місцевих коштів, подаючи свою ідею на конкурс або ж голосуючи за подані проєкти. За цей час на конкурс було подано 95 проєктів, з них 25 на суму 3,4 мільйона гривень вже реалізовано, а ще шість, загальна вартість реалізації яких 2,9 мільйона гривень, буде втілено у 2022 році.
Однак, не зважаючи на очевидні переваги функціонування бюджету участі у громаді, останні роки спостерігається тенденція до зменшення кількості поданих проєктів та відданих голосів.
Слід відмітити, що бюджет участі та його правила за п’ять років існування постійно змінювалися. І кожного разу над такими змінами ми працюємо спільно із жителями міста, проводячи опитування та удосконалюючи положення про громадський бюджет. Цьогоріч до процесу удосконалення умов проведення бюджету участі долучилася ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя».
У грудні минулого року дана громадська організація за підтримки Володимир-Волинської міської ради підготувала проєкт «Підвищення ефективності використання інструментів електронної демократії у Володимир-Волинській громаді», який подали на конкурс малих адвокаційних грантів ГО «Волинський інститут права» в межах проєкту «Посилення адвокаційних спроможностей громадського сектору Волині для запровадження сталих демократичних принципів формування та реалізації місцевої політики», що реалізується за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED) та отримали перемогу.
Реалізація проєкту триватиме три місяці. Упродовж цього часу передбачено:
- проведення аналізу механізму проведення конкурсу громадського бюджету в нашій громаді з 2017 по 2022 роки шляхом анкетування авторів, виконавців та членів координаційної ради проєкту;
- вивчення даних з платформи «Громадський проект»;
- аналіз кращих практик проведення цього конкурсу в інших містах;
- створення робочої групи та напрацювання пропозицій для підготовки проєкту рішення щодо внесення змін у положення про громадський бюджет (бюджет участі).
Також планується проведення тренінгів для представників громадських організацій та ініціативних груп на тему використання бюджету участі як дієвого інструменту демократії та вирішення проблем містян, і для працівників органів місцевого самоврядування – щодо особливостей ведення інформаційної кампанії та залучення жителів громади до участі у конкурсі.
Коментарі