«Педагоги громади, працівники культури, діячі спорту – усі долучилися до тих видів діяльності, які є необхідними заради перемоги»

«Педагоги громади, працівники культури, діячі спорту – усі долучилися до тих видів діяльності, які є необхідними заради перемоги»
«Педагоги громади, працівники культури, діячі спорту – усі долучилися до тих видів діяльності, які є необхідними заради перемоги»

Чим сьогодні, у цей важкий час живе гуманітарна сфера нашої громади? Про це ми вели розмову з очільницею управління з гуманітарних питань виконкому Володимир-Волинської міської ради Оксаною Бігун. 
- Оксано Андріївно, кажуть, коли говорять гармати, музи мовчать. Мовчить і освіта. Але ж ми знаємо, що це далеко не так. І музи, і освіта працюють на перемогу.
- Із 24 лютого вся гуманітарна галузь міської територіальної громади  працює в режимі 24/7. У війні з російськими окупантами наші працівники допомагають відстояти незалежність та цілісність України, здаючи кров для бійців, долучившись до плетіння маскувальних сіток, приготування страв, збору продуктів харчування, організації прихистку для переселенців, перераховуючи гроші для Збройних сил України, записавшись у батальйони тероборони, реєструючи  жителів інших регіонів України, які опинилися у Володимирі, в Координаційному центрі, що працює цілодобово, тощо. 
Руками наших жінок виготовлено десятки маскувальних сіток, наліплено сотні, а може, й тисячі вареників, напечено гори запашних пиріжків. Це був наш фронт – продовольчий. І мої колеги робили це з любов’ю, щоб наші захисники відчули тепло рідної домівки й турботу про них. 
- Школи повернулися до дистанційного навчання. Відомо, що не всі дітки приступили до занять.
- У загальноосвітніх навчальних закладах громади навчається 4841 учень, із  них 1344 школярі виїхали за межі місця проживання. Так вирішили батьки заради безпеки дітей, і ніхто не може їх засуджувати. Більшість із них вийшли  на зв’язок з учителями, і вони продовжують навчатися дистанційно. Із 1273 вихованців дошкільних навчальних закладів за межі громади виїхало 350 діток. 
До наших школярів приєдналися й діти внутрішньо переміщених осіб, на сьогодні їх близько 80. 
- У яких саме школах міста навчаються діти переселенців?
- В основному це школи №3, №5, гімназія. Значною мірою вибір навчального закладу залежить від місця проживання дітей.
Надходять запитання про те, коли відкриються заклади дошкільної освіти. Так як ідеться про надто маленьких діток, то це питання поки відкрите.  
- А як щодо закладів культури і спорту?
- Продовжує розвиватися спорт. Запрацювали спортивні секції, уже навіть легкоатлети вийшли на бігові доріжки. Відновили роботу Центр позашкільної освіти, музична та художня школи, де організований освітній процес за змішаною формою навчання. Батьки самі привозять чи приводять дітей на індивідуальні заняття. 
Чимало жителів громади: і дорослі, й діти – охоче відвідують бібліотеки, читачами книгозбірень є й жителі інших регіонів, які проживають у Володимирі. Усі вони хочуть відійти від стресових ситуацій, отримати книжкову терапію.  
Актори театру-студії «Різнобарв’я» Культурно-мистецького центру під керівництвом Лариси Половньової  записують  відео, бойові щоденники на підтримку воїнів 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого.  
Працівники Культурно-мистецького центру на своїй сторінці у мережі «Фейсбук» запрошують долучитися до флешмобу #ВсебудеУкраїна на підтримку  військових, розмістивши малюнки, повідомлення, вірші, пісні.
Вистачає роботи психологам, адже діти, особливо підлітки, доволі гостро переносять будь-які кризові ситуації, і війна, звісно, не виняток. Їм зараз дуже складно, адже діти уже розуміють, що відбувається, але ще не мають достатньо життєвого досвіду, щоб ефективно боротися зі своїми емоціями.  
- Не секрет, що нині у всіх ваших колег і у вас особисто досить напружений графік роботи. 
- Звичайно. Робочий день свій розпочинаю в управлінні з гуманітарних питань, де потрібно вирішити чимало організаційних питань у  галузі освіти, культури, молодіжної політики та спорту. Постійно перебуваю на зв’язку з керівниками усіх установ галузі.
Я переконана, що Україна переможе у цій війні, бо таку енергію, яку мають сьогодні українці, здолати неможливо. І кожен на своєму місці зараз робить усе, щоб витримати тяжкий удар, завданий російськими окупантами, і пришвидшити нашу перемогу. 
 Антоніна Булавіна, м. Володимир

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: