Співпраця на базі партнерства, відмова від контролю – на цьому базуються основні засади Центру професійного розвитку педагогічних працівників

Співпраця на базі партнерства, відмова від контролю – на цьому базуються основні засади Центру професійного розвитку педагогічних працівників
Співпраця на базі партнерства, відмова від контролю – на цьому базуються основні засади Центру професійного розвитку педагогічних працівників

Педагогам минулих десятиліть важко було уявити, що настануть часи, коли нові покоління вчителів працюватимуть в умовах повної довіри, в атмосфері взаєморозуміння і взаємопідтримки. Звичайно, скептицизму вистачає, але є сивочолі люди, які з глибоким розумінням підходять до змін в освіті. 
-Ви ніколи не замислювалися над тим, чому дворяни, які будували школи для селян (а серед них таких було немало), не посилали туди своїх дітей, а наймали для них гувернерів та домашніх учителів? – хитро примружує очі вчитель-пенсіонер, за плечима якого 40-річний педагогічний шлях. – А я вам поясню, тому що тільки вільна людина виховає вільну особистість. Домашній учитель, як і гувернер, не був обмежений різноманітними умовностями. Він мав право в будь-який час покинути роботу, знайти інше місце, тоді як учитель у школі навчав дітей так, як цього бажав пан. 
Не стала сперечатися з досвідченим метром освіти, але саме ця розмова була поштовхом для ближчого знайомства з Володимир-Волинським центром професійного розвитку педагогічних працівників, який очолює Людмила Страхорчук. Відразу зауважу, що Людмилу Анастасіївну знаю давно, тому звертаюся з глибоким переконанням, що почую цікаву інформацію, адже право бачити в методистові партнера, а не критика – це саме те питання, яке бентежило завжди не одного педагога. 
- Стаття 52 Закону України «Про повну загальну середню освіту» зобов’язала  органи місцевого самоврядування створити центри професійного розвитку педагогічних працівників.  Відповідно до Закону, 1 жовтня 2020 року рішенням сесії Володимир-Волинської міської ради створено Володимир-Волинський ЦПРПП.  10 лютого 2021 року був проведений конкурс на посади керівника і консультантів.  А вже 1 березня 2021 року наш центр розпочав роботу, - розповідає пані Людмила. – Ми організовуємо роботу, яка передбачена. Положенням про центр. Основними завданнями центру є сприяння професійному розвитку педагогічних працівників, їх психологічна підтримка та консультування. Центр -  це не методичний кабінет минулих років. Багато питань, якими займалися в колишніх методичних кабінетах, відійшли від діяльності центру. 
Нині в центрі працюють 5 консультантів: Людмила Петрівна Салабай, консультант з дошкільної, інклюзивної та спеціальної освіти, Ірина В’ячеславівна Костюк, консультант з навчальної діяльності початкової школи, предметів  мистецького циклу, Жанна Миколаївна Базь, консультант з навчальної діяльності основної та старшої школи (гуманітарні дисципліни), Оксана Миколаївна Стасюк, консультант з навчальної діяльності основної та старшої школи (суспільні дисципліни), виховної та позашкільної роботи, Катерина Миколаївна Красько, консультант з навчальної діяльності основної та старшої школи (природничо-математичні та технологічні дисципліни) та психолог Руслана Євгенівна Калиновська.
Центр обслуговує заклади освіти Володимир-Волинської територіальної громади, хоч є можливість укладати угоди на послуги з громадами, в яких подібні центри відсутні. 
У центрі, за словами Людмили Анастасіївни, працюють люди, які мають великий досвід як методисти. А тому у деякою мірою у своїй діяльності центр використовує певні ефективні елементи колишніх методичних кабінетів, але основна робота консультантів націлена на професійний розвиток педагогів та надання консультативних послуг. За неповний рік працівниками центру організовано та проведено 93 заходи та 372 індивідуально-групові консультації. 
Центр як юридична особа з КВЕДом 85.59, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників», здійснює короткотривале навчання педагогів за програмою підвищення кваліфікації, шляхом їх участі у семінарах, практикумах, тренінгах, майстер-класах із видачею учасникам навчання сертифікатів. Педагогічними працівниками центру розроблено 22 програми підвищення кваліфікації, які відповідно до вимог Положення розміщені на сайті центру. Участь у сертифікованих заходах взяли  311 педагогів закладів освіти громади  та отримали сертифікати на загальну кількість 1114 годин.
Про свою діяльність центр постійно інформує на сторінках власного вебсайту. Знайти сайт дуже просто. Варто в браузері  набрати 7 букв – ВВЦПРПП. На сайті представлена вся колосальна робота, яку провів центр за неповний рік своєї діяльності.    
 Відійшли в минуле ті часи, коли методисти залучалися до фронтальних перевірок у навчальних закладах. Нині консультант відвідує школу тільки на запрошення вчителя чи керівництва закладу.  Співпраця будується на засадах партнерства. Це дає широку можливість пропагувати і використовувати передовий досвід учителів, які мають значні надбання у професійній діяльності.
Відійшла в минуле ще одна форма методичної діяльності – відкриті уроки, ставлення до яких у багатьох педагогів було неоднозначним. Про це поінформувала Людмила Анастасіївна:
-Ми провели дуже багато заходів у навчальних закладах, але жодного разу не залучали дітей. 
Вислухавши Людмилу Анастасіївну, знову подумки повернулася до людини, з розмови з якою почала розповідь. Немає тепер в Україні, європейській державі, залежних учителів і гувернерів. Є педагоги, які мають право на творчість, власну позицію, мають партнерів-консультантів, а не контролерів. Освіта в Україні на правильному шляху. 
Антоніна Булавіна, м. Володимир

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: