Затурцівська громада завжди відкрита для підприємництва, співпраці і творчості

Затурцівська громада завжди відкрита для підприємництва, співпраці і творчості
Затурцівська громада завжди відкрита для підприємництва, співпраці і творчості

Надзвичайно теплу ауру і високий професіоналізм співробітників відділів сільської ради в наданні послуг громадянам ми відкрили, відвідавши ОТГ.
Затурцівський ЦНАП – один із найкращих на Волині
Ще зранку густішав туман, наче хотів перешкодити нашій зустрічі у Затурцівській об’єднаній громаді, але навіть надокучливий дощик, який незабаром розпочався, не зумів зіпсувати піднесеного настрою від першого знайомства з працівниками сільської ради. Тут відразу відчувається дуже хороша аура, що втілюється в посмішках людей, яких привели до офісу свої проблеми. Найбільше відвідувачів біля ЦНАПу. Як відомо, Затурцівський ЦНАП увійшов у п’ятірку найкращих в Україні і він є одним із перших в області. Особливо значних зусиль для створення ЦНАПу доклала його очільниця Людмила Бощук. За її відсутності про створення Центру надання адміністративних послуг розповіла керуюча справами (секретар виконавчого комітету) Юлія Войтович. 
-Наша сільська рада взяла участь у програмі «U-LEAD» щодо створення ЦНАПів, - розповіла пані Юлія. – Нас забезпечили технікою, меблями, програмами, проводили відповідне навчання щодо роботи з програмами. Усі послуги надаються в електронній формі. За день обслуговуємо в середньому 30 осіб. Вирішуються земельні та соціальні питання, проводиться реєстрація документів. Окрім того, на ЦНАП покладені функції РАЦСу, запущена програма «Є-малятко».
Незабаром відбулося знайомство і з директоркою Центру надання адміністративних послуг Людмилою Бощук. Була приємно вражена, коли побачила усміхнену і привітну вродливу жінку. 
-Без перебільшення скажу, що створювала ЦНАП сама. Це було нелегко, адже фактично діяла всупереч волі людей. Довелося ламати стереотипи, звички, - пригадує Людмила Сергіївна. – Найважче було переконувати людей, доносити їм актуальну інформацію. Нині ЦНАП надає офіційно 128 послуг, але реально їх більше. У нас обладнане місце для самообслуговування, де на порталі «Дія» можна замовити будь-яку послугу і отримати результат. У ЦНАПі працює чудова команда професіоналів. Це Оксана Голдун, Наталія Панасюк, Юлія Лазарук. Кожен адміністратор має відповідну освіту. Нещодавно Оксана Голдун стала переможницею в конкурсі програми «Вулик». Це ціла інформаційна система, спрямована на допомогу в організації діяльності ЦНАПів. У нас тісна взаємодія зі старостами громади. Слід сказати, що в період пандемії ми попросили відвідувачів не звертатися особисто без нагальної потреби, а зв’язуватися з нами онлайн.
Життя дітей у громаді – під особливою увагою
Наступна зустріч – із начальницею відділу у справах дітей Аліною Порвою та спеціалістом відділу Ольгою Данилевською. У цих молодих жінок непрості обов’язки. Їм довірено долі дітей. На обліку у відділі 19 дітей-сиріт (разом із тими, які прибули з інших територій області). 14 дітей проживають у складних умовах. Батьки зловживають спиртним, виконують неналежним чином свої батьківські обов’язки. Спільно з поліцейським офіцером громади, інспектором ювенальної превенції і фахівцем ЦНАПу проводиться постійний контроль за життям дітей, поведінкою батьків, вживаються заходи щодо запобігання порушень прав дитини, жорстокого поводження, насилля. У закладах освіти працівники відділу у справах дітей систематично проводять лекції, бесіди, розповсюджують буклети, які сприяють протидії булінгу, запобігають вживанню наркотиків. Відрадним є те, що в громаді відсутні випадки дитячої злочинності. А це результат діяльності працівників відділу у справах дітей, які опікуються тим, щоб спокійно жили і розвивалися діти в Затурцях та найближчих селах.
У відділі соціальної допомоги планують створити кімнату добра
Так склалися обставини, що у начальниці відділу соціальної допомоги Наталії Попович довелося затриматися деякий час. А тема розмови була хвилююча. На обслуговуванні відділу перебуває 92 людини. Це в основному одинокі люди, які,  згідно із державним стандартом, підлягають обслуговуванню. У відділі працює 12 соціальних робітників, а також є головний фахівець із соціальної роботи. Обсяг роботи відділу досить великий і вимагає як фізичних, так і моральних зусиль. Люди, які стоять на обліку у відділі, потребують і консультацій, і підтримки. Вони радіють навіть можливості просто поспілкуватися з робітниками, що їх обслуговують, поділитися наболілим і маленькими радощами, які не так часто посилає життя.
-Ми плануємо за сприяння народного депутата В’ячеслава Рубльова розширити соціальну сферу послуг. Я просто мрію створити кімнату добра, де зможуть отримати пораду і підтримку всі, хто цього потребує, а не тільки люди, яких ми обслуговуємо. Сьогодні ті, хто опинився у складних умовах, нічого так не потребують, як підтримки, доброго, обнадійливого слова. Це страшно і важко – опинитися на самоті, без близьких людей. А тому я хочу, щоб у нашій громаді була така кімната, де люди знайдуть тепло і розуміння. Сподіваємось, що і керівництво громади, і депутатський корпус, і наш депутат допоможуть нам реалізувати цей задум, - поділилася Наталія Петрівна. 
Культура громади – у руках молодих і заповзятих
Земля з глибокою і славною історією, на якій розташована Затурцівська громада, багата і своїми культурними традиціями. На всю область та за її межами славиться чоловічий гурт «Соколи», яким керує Сергій Приступа. Нещодавно до виконання своїх обов’язків директора місцевого Будинку культури приступила Марта Похила. Відчувається, що ця молода жінка просто живе культурою своєї громади. Із захопленням розповідає про День громади, який відбувся 22 серпня, де були представлені самобутні курені кожного села. Більше 1000 людей зібралися цього дня в центральній садибі громади. Уперше у складі самостійної громади брали участь у фестивалі «Український коровай-сузір’я». Уже традиційним стало святкування Івана Купала, яке багато років поспіль проводиться в селі Холопичі. Нині при Будинку культури працюють над створенням гурту «Затурцівське джерело» та жіночого ансамблю. Заповзята молодь, яка працює в закладах культури на чолі з пані Мартою, мріє створити власний Центр культури і дозвілля. Немає сумнівів, що з часом їм це вдасться, адже в Затурцях прислухаються до ініціатив.
За словами затурцівського сільського голови Юрія Ковальчука, громада відкрита для підприємництва. Тут для цього є всі умови, а також ряд приміщень, які можна взяти в оренду. Вигідне географічне та економічне положення громади, родючі ґрунти, чудова природа, а головне - прекрасні та працьовиті люди, злагоджена і відповідальна команда, яка працює задля розвитку своєї ОТГ, – це все передумова активного і успішного руху вперед, до успіху і процвітання.
Антоніна Булавіна, с. Затурці, Володимир-Волинський район
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: