Щороку у світі народжується близько 1,6 млн близнят, причому кожне 42-ге немовля народжується близнюком. Рішення жінок народжувати пізніше і такі медичні методи запліднення, як ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення), призвели до того, що народжуваність близнюків зросла на третину з 1980-х років, пише ВВС.
Але тут існує й небезпека, тому що двоплідна вагітність несе більше ризиків.
Згідно з дослідженням, яке опублікував журнал Human Reproduction, до піку народжуваності йшли у всіх регіонах протягом 30 років. В Азії кількість близнюків зросла на 32%, а у Північній Америці до 71%.
Дослідники зібрали інформацію про статистику народжуваності близнюків з 165 країн на 2010-2015 роки та порівняли це з показниками 1980-1985 років.
Кількість народжених близнюків на тисячу пологів зараз особливо висока в Європі та Північній Америці. Загалом у світі вона зросла з дев'яти на 1000 пологів до 12.
Але народжуваність близнюків в Африці завжди була високою і за останні 30 років майже не змінилася. Дослідники вважають, що це може бути пов'язано з й без того великою кількістю населення. На Африку й Азію сьогодні припадає близько 80% всіх близнюків у світі.
Професор Крістіан Монден, автор дослідження з Оксфордського університету, сказав, що для цього є причина.
«Кількість двійнят в Африці настільки велика через велику кількість близнюків, народжених з двох окремих яйцеклітин. Швидше за все, це пов'язано з генетичними відмінностями між африканським населенням та іншими популяціями», — сказав професор.
Небезпека подвійної вагітності
У дослідженні сказано, що жінки, які вирішили створити сім'ю у пізнішому віці, частіше користуються штучними засобами запліднення через низьку фертильність, тобто здатність народжувати. Тому частіше народжують близнюків. Водночас професор Монд нагадує, що одноплідна вагітність є куди безпечнішою.
«Це важливо, оскільки пологи близнюків пов'язані з вищим рівнем смертності немовлят і дітей, а також з великою кількістю ускладнень для матерів і дітей під час вагітності, а також під час і після пологів», — каже він.
У близнюків більше труднощів при народженні, вони частіше народжуються недоношеними, мають меншу вагу при народженні й вищий відсоток мертвонароджень.
Коментарі