Юнак з Володимира шукає спонсорів, щоб мати можливість представляти Україну на найпрестижніших міжнародних змаганнях зі спортивного танцю

Юнак з Володимира шукає спонсорів, щоб мати можливість представляти Україну на найпрестижніших міжнародних змаганнях зі спортивного танцю
Юнак з Володимира шукає спонсорів, щоб мати можливість представляти Україну на найпрестижніших міжнародних змаганнях зі спортивного танцю

Володимирчанин Роман Боярчук уже понад десять років професійно займається спортивними танцями. За цей час досягнув великих результатів та мріє стати абсолютним чемпіоном у цьому виді спорту. Проте для здійснення його мрії необхідні кошти, якими забезпечити нині родина не в змозі.
Роман ще з раннього дитинства, а саме з п’яти років, почав танцювати. Тоді в його організмі вирувала енергія, яку батьки вирішили направити у заняття спортом. Серед усіх різновидів фізичних занять вирішили обрати спортивні танці. Хоча ще певний період захоплювався футболом.
Займається юнак в одному з найкращих клубів спортивного танцю заходу України “Starlight”, а також навчається у Волинському коледжі культури і мистецтв на відділі хореографії.
Як розповідає Роман, за весь час він відвідав безліч змагань зі спортивного танцю та неодноразово ставав призером, посівши перші місця. Загалом зараз у хлопця вдома більше сотні медалей загальною вагою понад п’ять кілограмів, а на здобуті кубки вже не вистачає полиць у кімнатах. Та однією із основних заслуг Романа є те, що він у 13 років вже отримав звання майстра спорту.
Минулого тижня юнак повернувся з чергових змагань, які відбувалися у місті Ліверпулі в Великобританії. Це одні з найпрестижніших змагань світу, куди мріє потрапити кожен танцівник. Там Роман посів друге місце у категорії юніорів (до 16 років), перемігши професійних спортсменів з багатьох країн світу. 
А також нещодавно хлопець побував на змаганнях у Лондоні, де представляв Україну на міжнародному Восьмиденному Фестивалі танцю в Блекпулі та здобув абсолютну перемогу. Для цього юнаку довелося багато танцювати. Як розповідає Роман, щоб увійти до фіналу необхідно в один день станцювати три десятки танців, що є досить виснажливим, і не кожен витримає таке випробування без підготовки.
Довідково: Восьмиденний Фестиваль танцю в Блекпулі, англ. Blackpool Dance Festival - перший, найвідоміший і найпрестижніший щорічний конкурс бальних танців міжнародного значення, який проводиться у бальному залі імператриці в Зимових садах, Блекпул, Англія з 1920 року. Це також найбільший бальний конкурс: у 2013 році у фестивалі взяли участь 2953 пари з 60 країн світу.
- Танці - це дуже важка праця, - розповідає Роман Боярчук. - Для того, щоб досягти результатів необхідно постійно тренуватися, підтримувати фізичну форму. Та найголовніше - необхідно у себе вірити!
Та як запевняє дідусь юнака Ігор Ярославович Наконечний, танцювальний спорт - це найдорожчий спорт. І щоб досягти результатів, їздити на змагання, потрібно вкладати неабиякі кошти. Костюми для виступів, танцювальні туфлі, зовнішній вигляд і макіяж і поїздки - це все оплачують самі танцюристи. Один виступ на змаганнях в Європі, щоб представити світові Україну і наш Володимир родині Романа обходиться у понад 50 тисяч гривень. І ні держава, ні місцева влада, ні організації не допомагають ані копійкою.
- Дуже хотілося б знайти спонсора, який би хоч трішечки допоміг з фінансами на поїздки на світові змагання, - каже Роман. - Наразі живу тільки з мамою, батько, на жаль, помер, але підтримує мене дідусь. Вони роблять усе, щоб я займався танцями й надалі. Зараз доводиться часто їздити у Львівську область на тренування, адже моя партнерка проживає саме там. Проте фінансів у нашої родини не вистачає, щоб профінансувати участь у танцювальних турнірах. 
Як зазначає дідусь Романа Ігор Ярославович, коли проводилися змагання в Україні, це також було дорого, але змога була їздити. Коли ж змагання почалися за кордоном, то вартість кожної поїздки у порівнянні з виступами в Україні виросла приблизно в десять разів. Тому родині це стало не під силу - мало пенсій і зарплати рідних.
- Зараз планується ще один турнір в Нідерландах в місті Асен, - розповідає пан Ігор. - І ми зараз стоїмо на такому роздоріжжі: де брати фінанси? Я звертався до міського голови, але були лише обіцянки, і на тому крапка. Також звернувся у Відділ молодіжної політики і спорту, нам там відмовили і сказали звертатися в область. Ясна річ, що ми будемо старатися і звертатися скрізь, але ж на місцевому рівні також є іменні стипендії, одноразові допомоги та інше.
Через таку ситуацію Роман з дідусем і намагаються знайти спонсора, який би хоч частково профінансував участь у змаганні. Натомість Роман готовий на всесвітньовідомих турнірах розповісти про тих, хто йому допоможе. Тим більше, що юнак і команда тренерів Станіслава і Софії Кузнєчихіних, до якої входить і Роман, завжди є серед переможців та посідають призові місця серед найсильніших команд світу. 
Роман Боярчук мріє поєднати своє життя із танцями та збудувати на цьому кар’єру. Також він бачить себе в майбутньому всесвітньо відомим абсолютним чемпіоном серед виконавців спортивного танцю. А для цього йому необхідно продовжувати рости, тренуватися і здобувати перемоги, які він присвячує своїм рідним, нашому Володимиру і всій Україні.
Допоки спонсор не знайшовся, кожен може допомогти юному спортсмену вчергове прославити наше місто на весь світ, перерахувавши по можливості кошти на карту: 5168 7559 0852 1020.
Олексій Біянов

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: