Пошук роботи в Україні та за кордоном – які спеціалісти потрібні?

Пошук роботи в Україні та за кордоном – які спеціалісти потрібні?
Пошук роботи в Україні та за кордоном – які спеціалісти потрібні?

В Україні та ЄС потрібні спеціалісти у сферах будівництва, виробництва, продажів та обслуговування. Розповідаємо про популярні посади та рівень зарплат.
Які професії є затребуваними в Україні та за її межами
Ситуація з працевлаштуванням в Україні стрімко покращується – роботодавці щодня публікують десятки нових вакансій, а конкуренція на одне місце з кожним місяцем нижчає. Щоб полегшити переселенцям пошук зайнятості, держава виплачує компаніям 6,5 тис. грн за кожну прийняту особу. Середня заробітна плата сьогодні по країні складає 15000 грн. Наші спеціалісти також можуть знайти роботу у країнах ЄС, наприклад, Польщі, Чехії, Німеччині та ін. Там їм пропонують близько 1500-2000 євро. 
На яких фахівців зараз існує найбільший попит?
За останній місяць в Україні було відкрито понад 50 тис. вакансій. Найбільше роботи пропонується у сферах обслуговування, ремонту, продажів та логістики. Розглянемо 5 популярних посад за версією сайта-агрегатора вакансій Jooble.
Водій-далекобійник
Спеціалісти потрібні для здійснення пасажирських та вантажних перевезень за маршрутами Україна - країни Європи. Для працевлаштування необхідні водійське посвідчення категорій CE, закордонний паспорт та чіп-карта водія. Знання іноземної мови для водіїв-міжнародників буде перевагою. 
До обов’язків фахівців входять: дотримання маршруту; здійснення передбачених графіком руху зупинок; завантаження/розвантаження; доставлення вантажу у пункти розвантаження.
З огляду на те, яку інформацію можна знайти у вакансіях для водіїв-далекобійників по Європі та Україні, то можна зробити висновок, що за місяць роботи працівникам пропонують 2500-3000 євро.
Менеджер з продажу
Фахівці займаються просуванням послуг компанії та їх продажами. Менеджери здійснюють дзвінки за базами потенційних або вже наявних клієнтів, інформують про нові товари та «прогрівають» співрозмовника до їх придбання. Головними особистісними якостями спеціаліста є комунікабельність, здатність переконувати та утримувати інтерес людини.
Обов’язки наступні: здійснення дзвінків за холодною/гарячою клієнтськими базами; ведення перемовин та ділового листування; планування продажів; ведення обліку зустрічей, дзвінків та звітів по закритих угодах; написання комерційних пропозицій; контроль дебіторської заборгованості.
Заробітна плата часто залежить від кількості закритих продажів у поточному місяці. Сьогодні роботодавці пропонують менеджерам в середньому 20000-35000 грн.
Продавець-консультант
Спеціалісти потрібні у супермаркети, магазини косметики, одягу, взуття, техніки тощо. Для працевлаштування у більшості випадків не потрібен досвід роботи, навчитися можна за декілька днів. Працівник повинен досконало знати асортимент магазину, де знайти певні групи товарів, уміти розв’язувати конфліктні ситуації. 
До обов’язків входять: консультування покупців, розкладання товарів, забезпечення порядку в торговому приміщенні, інформування клієнтів про акційні пропозиції, проведення розрахунків. За місяць на цій посаді можна заробляти 12000-16000 грн.
Адміністратор
Власники ресторанів, готелів, салонів краси та інших бізнесів шукають адміністраторів для організації ефективної роботи колективу та задоволення потреб клієнтів. 
Спеціалісти займаються наступним: забезпечення якісного обслуговування відвідувачів; контроль роботи персоналу; приймання на роботу нових спеціалістів; заповнення документації та звітів; допомога клієнтам у розв’язанні проблем, конфліктів; розглядає та усуває претензії, пов’язані з незадовільним обслуговуванням.
Зазвичай адміністраторам в Україні пропонують від 17000 грн.
Кухар
В кафе, ресторани, піцерії потрібні кухарі-універсали, які займатимуться приготуванням страв згідно з меню закладу. До обов’язків також входять підтримання чистоти на робочому місці, замовлення та облік матеріальних ресурсів. Працівник повинен бути відповідальним, уважним та вміти швидко виконувати завдання. В середньому за місяць кухарі заробляють 12000-18000 грн.
Особливості пошуку роботи за кордоном
Біженці з України для працевлаштування повинні спочатку отримати статус тимчасового прихистку за кордоном в місцевих органах влади. Після цього вони можуть звернутися у центри зайнятості (напр. Powiatowy Urzаd Pracy, Jobcenter, Pôle emploi). Тут потрібно залишити інформацію про освіту, посади, на яких ви працювали та контактні дані, які передаватимуться потенційним роботодавцям. 
Зараз існує багато агенцій, що допомагають з працевлаштуванням, але ряд з них беруть оплату і зникають. Щоб не натрапити на шахраїв, віддавайте перевагу співробітництву з центрами зайнятості, шукайте пропозиції на перевірених ресурсах або працюйте з агенціями, які не беруть передоплати. Ознайомившись з вакансіями роботи без посередників, ви точно знайдете нову роботу і зможете заробляти гроші, займаючись тим, що вам подобається.
Сьогодні українцям здебільшого пропонують такі посади: пакувальник товарів; водій-міжнародник; працівник зі збору врожаю; диспетчер; будівельник; робітник складу; офіціант.
На перерахованих посадах пропонують близько 1000-2000 євро на місяць з повним графіком. Знання мови на мінімальному рівні буде перевагою.
Також українцям пропонують роботу в США та Норвегії. Там потрібні няні та доглядальниці, будівельники, покоївки, садівники, помічники на фермі, робочі на фабрики та заводи. Окрім заробітної плати 2000-3000 доларів з робочим графіком 40 годин на тиждень, працівникам надають житло та харчування. Зазначимо, що в США наші емігранти все частіше беруться за важку роботу далекобійника на “траках”, котра приносить найбільший дохід серед професій без вищої освіти (кілька тисяч доларів за рейс).   
Дослідження для “Міста вечірнього” підготувала Вероніка Саєнко - позаштатний автор блогу для ua.Jooble.org. Пише на теми працевлаштування, досліджує ринок професій в Україні та закордоном.Дає поради як обрати професію, взаємодіяти з роботодавцями, а також як приймати правильні рішення на старті кар‘єри
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: