У зв’язку з прийнятим депутатами рішенням про запуск процесу перейменування міста Володимира-Волинського виконавчий комітет міської ради розпочав публікацію серії роз’яснювальних матеріалів, в яких повідомлятиметься, як зміна назви вплине на жителів громади.
На офіційному сайті міста пояснили, що після перейменування міста не потрібно одразу йти до паспортного столу, щоб зробити відмітку про нову адресу.
Перші роз’яснення надав Центр надання адміністративних послуг.
Так, згідно Закону України про свободу пересування та вільний вибір місця проживання (стаття 6), у разі прийняття рішення про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць чи населених пунктів, зміни в адміністративно-територіальному устрої на підставі відповідних актів вносяться зміни до реєстру територіальної громади, із збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
У випадку, передбаченому частиною тринадцятою цієї статті, зазначені відомості за бажанням особи вносяться до документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування. Такі відомості вносяться безоплатно.
Зміна назви міста чи вулиці не є зміною місця проживання, а також чинним законодавством не передбачено обов’язку змінювати «штамп» у паспорті у зв’язку зі зміною назви міста. Перереєстрація місця проживання особи може відбуватися під час заміни паспорта, вклеювання нових фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли в особи виникає потреба.
Коментарі