В Іваничівській громаді перейменували 10 вулиць

В Іваничівській громаді перейменували 10 вулиць
В Іваничівській громаді перейменували 10 вулиць

Депутати Іваничівської селищної ради на пленарному засіданні перейменували 10 вулиць у населених пунктах громади.
Нагадаємо, йдеться про перейменування вулиць: Колгоспної, Мічуріна, Єрьоміна, Тарасова, Гагаріна, 8 Березня, Першотравневої у смт Іваничі, вулиць Федотова та 8 березня у селі Мишів та вулиці Першотравневої у селі Менчичі.
Насамперед керуюча справами виконавчого комітету Валентина Бабусюк прозвітувала присутнім, як відбувався процес перейменування і чому обрали саме такі версії нових назв вулиць.
Так, за її словами, процес перейменування вулиць, які ще досі мають назви російсько-радянського минулого і є маркерами чужої культури та історії – це один із актуальних та дієвих методів боротьби з російською агресією на території України та рештками радянської ідеології.
Опісля депутати розглянули нові назви вулиць, за які проголосували більшість жителів та погодили члени топонімічної комісії.
Відтак більшістю голосів вулиця Мічуріна стала Вишневою, Єрьоміна – Шкільною, Гагаріна – Романа Шухевича, вулиця Першотравнева в селі Менчичі – Травневою, а вулиця Федотова в селі Мишів – Миру.
Найбільше дискусій виникло під час голосування за перейменування вулиць Тарасова і Колгоспна. Адже більшість жителів, які там живуть, були проти нових назв. Вони не хотіли, аби Тарасову перейменували на Героїв УПА, а Колгоспну – на Вільної України. Про це розповіли депутати, які представляють ці округи, – Катерина Бонюк та Руслан Мартинюк.
І тут у депутатів виникла дилема: або підтримати прохання більшості людей і врахувати їх думку, або ж слухати членів топонімічної комісії, але проігнорувати мешканців.
Після незначних суперечок вирішили дотримуватися Закону і таки перейменувати ці вулиці, незважаючи на те, що мешканці проти. Відтак, Тарасова стала Героїв УПА, а Колгоспна – Вільної України.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: