Фінансування районної ради, перейменування району, зміна керівництва центру територіальної оборони - все це обговорювали депутати Володимирщини на черговій сесії
28 січня обранці Володимир-Волинського району зібралися на сесію районної ради восьмого скликання. На порядок денний, окрім ухвалених питань, передусім за ініціативою депутата Юрія Динька, винесли звіт голови районної ради Віктора Хиця. Віктор Леонтійович нагадав, що до районної ради було обрано 42 депутати, серед яких 14 вже мали досвід роботи в раді, а 28 - обрані вперше. До нинішньої районної ради входить 6 партійних фракцій. З основних питань, над якими успішно працювала районна рада, особливої уваги заслуговують 107 об’єктів, які із власності колишніх районів перейшли в комунальну власність, реалізація пілотного проекту щодо організації КП « Центр підготовки територіальної самооборони», зростання активності громад. Серед завдань виборців, які успішно виконали депутати, - це вирішення роботи газових служб, наведення порядку в рекреаційній зоні біля Нововолинського ліцею, виділення земельних ділянок тощо. На запитання стосовно того, скільки за минулий рік очільник райради відвідав громад, пан Хиць зізнався, що поза увагою залишилися Затурцівська та Іваничівська ОТГ, оскільки він для відвідин вибирав лише ті, де були найбільші проблеми: ремонт доріг, діяльність медичних служб, транспортні проблеми тощо. До речі, депутати з Локач підняли питання про вкрай незадовільне транспортне сполучення Локач з районним центром.
Та найболючішим питанням в діяльності районної ради залишається фактична відсутність фінансування. «Схоже, ми так потрібні державі, як зайцеві п’ята нога», - акцентував Віктор Хиць. Звіт голови районної ради присутні взяли до уваги.
У палку полеміку переросли дебати щодо перейменування Володимир-Волинського району у Володимирський. Депутатам пропонувалось порушити щодо цього питання клопотання перед Волинською обласною радою щодо внесення подання до Верховної Ради України. Проте деякі депутати вважають, що слово «Волинський» аж ніяким чином не зайве, оскільки місто розташоване на території Волині. Представник фракції «Слуга народу» заявив, що його фракція взагалі утримається від голосування з даного питання, оскільки перейменування району потягне за собою певні фінансові навантаження на установи, організації та приватний сектор. Проте очільник районної ради досить емоційно пояснив, що перед загрозою вторгнення російських військ народ має відродити свою історію і відмовитись від усього, що йому свого часу нав’язали окупанти.
Районний депутатський корпус затвердив Програму висвітлення діяльності органів державної влади та органів самоврядування в районі засобами масової інформації на 2022 рік.
Начальник відділу фінансів райдержадміністрації Олена Бондарук прозвітувала про виконання районного бюджету в 2021 році, а депутати внесли зміни щодо рішення ради про районний кошторис на 2022 рік.
Відбулися зміни і в керівництві КП «Володимир-Волинський районний центр підготовки територіальної оборони». Сесія звільнила з посади директора КП Олега Бойка і призначила на цю посаду Ігоря Юхименка.
Доречно сказати, що на розгляд депутатів винесена пропозиція щодо перейменування однієї з вулиць на честь героїв 51-ої бригади, яка першою прийняла на себе удар ворога в 2014 році. І хоч бригада нині перейменована, пам’ять про героїв 51-ої має бути увіковічена.
Антоніна Булавіна, м. Володимир
Коментарі