«Любіть одне одного і не розбивайте чуже життя»

«Любіть одне одного і не розбивайте чуже життя»
«Любіть одне одного і не розбивайте чуже життя»

Марія Кузьмівна Гетьман мешкає в селі Новосілки, де і народилася 1930-го року в селянській сім’ї. Важкі випробування випали на долю жінки. Була старшою в родині, закінчила лише 4 класи і змушена була допомагати батькам. Після того, як у родини забрали худобу, мати пекла хліб і пішки йшла до міста, щоб продати. Нелегке життя батьків змусило дівчину замислитися над тим, чи так вже обов’язково виходити заміж, створювати сім’ю, а потім думати, як прогодувати дітей. Але до дівчини підбивало клинки чимало місцевих парубків, поки в селі не з’явився Володимир Гетьман. Він народився в Польщі і змушений був з родиною переселитися на Волинь. Але батькам довелося жити в землянці, і хлопчик загубився, жив у чужих, поки його знайшли. 
На одруження з Володимиром Марія погодилася не відразу. Жили бідно, мріяли про власне помешкання, про квартиру в місті. Важка праця стала завадою для народження дітей. І лише з часом один за одним народилося трійко синів – Микола, Анатолій і Степан. Родина звела нову оселю. 
А попереду знову чекали випробування. Володимира викликали на розмінування, яке в повоєнні часи проводилося часто. Можна уявити, як переживала за нього дружина. Але Бог почув молитви Марії та її діток, і Володимир повернувся до сім’ї неушкодженим. Дочекалися невісток, влаштували синам пишні весілля. Згодом стали тішитися внуками.
Нині пані Марії 91 рік. Це найперша порадниця для дітей, онуків та правнуків. Шанують жінку і в селі, пригадують, як кликали її за головну господиню на весілля, які гарні короваї Марія Кузьмівна пекла, які запашні ковбаси готувала. А як гарно вишивала, як майстерно вміла шити!
Про чоловіка, який відійшов уже в засвіти, пані Марія згадує з гордістю, бо прожила з ним щасливий жіночий вік. «Він і конюхом був, бо дуже коней любив, і столяром, а головне – доброю і чуйною людиною», - каже Марія Кузьмівна. Отож ніколи не пошкодувала, що вийшла заміж саме за свого Володимира.
«Любіть одне одного і ніколи не розбивайте чуже життя», - радить ця мудра жінка всім подружжям. 
Оксана Лукашук, с. Новосілки, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: