Кожен українець може приватизувати 6 земельних ділянок різного призначення - головне все вчасно і правильно зробити

Кожен українець може приватизувати 6 земельних ділянок різного призначення - головне все вчасно і правильно зробити
Кожен українець може приватизувати 6 земельних ділянок різного призначення - головне все вчасно і правильно зробити

Земля для українців завжди була великою цінністю, а враховуючи воєнні реалії нашого сьогодення та земельну реформу, що сьогодні триває в Україні, сфера земельного законодавства зазнала істотних змін, а тому питання захисту прав власників земель, землекористувачів стоїть особливо гостро.
На сторінках нашої газети піднімалися ці питання, але звернення громадян з приводу землі повторюються дуже часто. Для отримання необхідної інформації,редакція звернулася до  начальника відділу безоплатної правової допомоги Володимир - Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олексія Кірносова.
-До редакції звертаються читачі з проханням розповісти-які шляхи чи способи існують у надбанні земельних ділянок і їх приватизації?
- Кожен громадянин може одночасно отримати та приватизувати 6 земельних ділянок різного призначення, тобто передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах зазначених норм, провадиться один раз по кожному виду використання (частина четверта статті 116 Земельного кодексу України).
Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах відповідно до цільового призначення:
•для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство;
•для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;
•для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;
•для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;
•для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;
•для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.
Для обрання вільної земельної ділянки за бажаним місцем розташування та з відповідним цільовим призначенням у нагоді стане  Публічна кадастрова карта (доступ до якої на період дії воєнного стану та одного місяця з дня його припинення або скасування припинено для користувачів).Якщо у громадянина немає інтернету, або ж людина не може скористатися цими послугами, то можна звернутися до найближчого територіального органу Держгеокадастру. У Володимирі такий офіс працює за адресою м.Володимир,вулиця Олени Хохол, 22.
-Громадянин визначився у потребі земельної ділянки.Куди звертатися для її отримання ?
- Громадянам, зацікавленим в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, необхідно звернутися із клопотанням про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України. Наприклад, жителі міста Володимира можуть подати клопотання у Володимирську міську раду, або ж краще у місцевий ЦНАП, а жителі Володимирського району - до селищних чи сільських рад територіальних громад, на території яких вони хочуть надбати земельну ділянку. При цьому слід пам`ятати, що Земельним кодексом  заявника зобов`язують додавати до клопотання викопіювання вибраної бажаної земельної ділянки.
Таке клопотання відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування розглядає у місячний строк. За результатами розгляду даного клопотання приймається рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, або вмотивована відмова у наданні такого дозволу. 
У разі прийняття уповноваженим органом рішення про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою, то заявнику  потрібно замовити в землевпорядній організації виготовлення цього  проєкту.
Звертаємо увагу, що процес приватизації земельної ділянки, що уже перебуває у користуванні громадянина, у тому числі земельної ділянки, на якій розташовані жилий будинок, господарські будівлі, споруди, що перебувають у власності особи, починається з того, що громадянин подає клопотання до відповідного органу виконавчої влади, або органу місцевого самоврядування, одразу уже з готовою технічною документацією із землеустрою, що замовляється особою без надання дозволу на її розроблення. Проєктну документацію можуть розробити чимало організацій, які мають відповідну ліцензію.
- Який слідуючий крок в процесі надбання землі?
-З розробленою  технічною документацією  громадянин подає клопотання   про  затвердження проєкту землеустрою до міської, селищної чи сільської ради щодо відведення земельної ділянки.
Для затвердження проєкту землеустрою особі необхідно надати до місцевої ради, або місцевої державної адміністрації, клопотання про затвердження проєкту землеустрою.
До клопотання додаються:
- екземпляр погодженого проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
- витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.
- розроблена відповідно до Закону України “Про землеустрій” технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), яка замовляється громадянином без надання дозволу на її розроблення (частина перша статті 118 Земельного кодексу України ).
Для винесення рішення  владній установі відводиться  два тижні з дня отримання погодженого проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Рішення  про затвердження проекту землеустрою є одночасно рішенням про передачу земельної ділянки у власність чи користування.
-Яким чином відбувається реєстрація земельної ділянки в Державному земельному кадастрі?
- Реєстрація - внесення відомостей до Державного земельного кадастру здійснюється за заявою (у паперовій або електронній формі) розробника документації із землеустрою та оцінки земель від імені замовника.
Державний кадастровий реєстратор у строк, що не перевищує 14 робочих днів з дня прийняття заяви про внесення відомостей до Державного земельного кадастру розглядає подані документи.
За результатами розгляду Державний кадастровий реєстратор вносить відомості до Державного земельного кадастру або приймає рішення про відмову у внесенні таких відомостей із зазначенням підстав відмови.
Крім того, на підтвердження державної реєстрації, заявнику безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, в якому зазначаються відомості внесені до Поземельної книги, зокрема, кадастровий номер. 
Реєстрація права власності на земельну ділянку у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень є фінальним кроком до здобуття права власності на земельну ділянку.
Таку реєстрацію здійснюють:
- виконавчі органи сільських, селищних та  міських рад;
- державні адміністрації у тому числі і  через центри надання адміністративних послуг;
- нотаріуси;
 - Якщо виникають  проблеми  правового характеру з приводу приватизації  земельної ділянки, чи вибору ділянки, куди може звернутися громадянин для консультації щодо їх розв`язання?
- Вибір завжди лишається за людиною. Якщо говорити про Володимир-Волинський місцевий центр надання безоплатної вторинної допомоги, то за час його існування (з 2015року) допомогу отримали з земельного законодавства більше  однієї тисячі клієнтів. Перевагою нашого центру є той факт, що усі послуги кваліфікованими фахівцями надаються безоплатно. Тобто, у разі виникнення питань правового характеру, зокрема і питань в галузі земельного права, звертайтесь до Володимир-Волинського місцевого центру з надання БВПД за адресою м. Володимир, вул. Генерала Шухевича, буд. 78, або за номером телефону 03342-3-80-11. 
Увага!!! З 24 лютого 2022 року, відповідно до Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, в Україні введено режим воєнного стану!
Відповідно до підпункту 5 пункту 27 розділу X  Земельного кодексу України у період дії воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях, в межах України або окремої її місцевості, у якій введено воєнний стан, безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: