У Володимирі відбулося скорботне віче, присвячене 81-й річниці початку примусового виселення українців із їхніх етнічних земель — Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини та Західної Бойківщини, що нині входять до складу Польщі.
Мешканці громади на минулих вихідних зібралися, щоб вшанувати пам’ять жертв депортацій, інформують у міськраді.
Під час виступів перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, науковий співробітник музею Богдан Янович, голова громадської організації «Володимирське культурне товариство «Холмщина»» Юрій Грицюк та членкиня ГО Галина Борбелюк наголосили на важливості збереження історичної пам’яті, знання свого коріння та осмислення трагічних подій, які пережили наші предки.
Наприкінці заходу учасники поклали квіти до пам’ятного знака біля храму Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, встановленого у 2019 році з ініціативи товариства «Холмщина» на згадку про насильно виселених холмщаків та їхні страждання.
Нагадаємо, у 1944–1951 роках близько 750 тисяч українців були насильно позбавлені своїх домівок унаслідок домовленостей між комуністичними режимами СРСР і Польщі. Водночас із західних областей УРСР до Польщі переселили майже 790 тисяч поляків та євреїв.
Довідково: Національний пам’ятний день установлено у 2018 році постановою Верховної Ради України для вшанування жертв депортацій. У 1944–1946 роках із Польщі до УРСР примусово переселили понад 482 тисячі українців, а у 1947 році під час операції «Вісла» близько 150 тисяч українців, які відмовилися виїжджати, депортували у північні та західні регіони Польщі. Ще десятки тисяч втратили домівки під час обмінів прикордонними ділянками у 1948 та 1951 роках. Депортації супроводжувалися терором, репресіями, конфіскацією майна та обмеженням прав.
Реклама
У Володимирі вшанували пам’ять жертв депортацій 1944–1951 років
Розділ новин:




















































Коментарі