У Володимир-Волинському районі знайшли жуків-шкідників ріпаку

Публікації

У Володимир-Волинському районі знайшли жуків-шкідників ріпаку
У Володимир-Волинському районі знайшли жуків-шкідників ріпаку

Під час проведення фітосанітарного моніторингу посівів озимого ріпаку в Луцькому та Володимир-Волинському районах виявили вихід жуків великого ріпакового стеблового та капустяного стеблового прихованохоботників.
Перепади температури та відсутність сталого підвищення температури, яка в найтепліші дні досягала +12-+18°С, стримує активну життєдіяльність фітофагів. Про це інформує пресслужба Держпродспоживслужби.
Зимують жуки прихованохоботників у ґрунті. З місць зимівлі виходять при температурі повітря понад шість градусів тепла. Масовий виліт розпочинається при температурі повітря близько 12 градусів. Заселення починається з країв і поступово поширюється на всю площу. Відчуваючи загрозу, жук спадає із рослини ріпаку, завмирає, тому його важко знайти на посівах. Розвивається жук в одному поколінні.
Згідно ст. 5,6 Закону України «Про захист рослин», спеціалістам господарств усіх форм власності необхідно проводити систематичні обстеження посівів та своєчасне здійснення рекомендованих заходів щодо захисту рослин. Тому в міру заселення посівів шкідником і досягнення порогу шкодочинності (1-2 жуки на 40 рослин або 4-6 жуків на одну жовту посудину на краю поля за 3 доби) — необхідно провести крайові або суцільні обробки посівів одним із препаратів згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
Обприскують за середньодобової температури вище 6 °С, важливо це зробити до початку яйцекладки. В умовах холодної і довгої весни обприскати посіви повторно.
При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: