У Володимир-Волинській громаді посилюють карантинні обмеження та на тиждень вводять дистанційне навчання

У Володимир-Волинській громаді посилюють карантинні обмеження та на тиждень вводять дистанційне навчання
У Володимир-Волинській громаді посилюють карантинні обмеження та на тиждень вводять дистанційне навчання

У зв’язку із погіршенням епідеміологічної ситуації  у Волинській області, яка наближається до «червоного» рівня епіднебезпеки, та на виконання доручення  обласної комісії ТЕБ і НС, 27 жовтня у Володимир-Волинській міській раді відбулось позачергове засідання комісії  з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука.
На початку засідання заслухали короткі звіти представників медичних установ, лабораторного центру та Держпродспоживслужби щодо ситуації із поширенням коронавірусної хвороби у громаді.
Як зазначила генеральний директор КП «Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги» Катерина Чубок, епідситуація у громаді дуже складна, адже щоденно до лабораторії скеровується понад 100 зразків біологічного матеріалу. І лише за останню добу отримано 51 позитивний результат ПЛР-тестування. Всього на амбулаторному лікуванні знаходиться 703 особи, з яких 454  – жителі міста і 249 – жителі району.   
Підтвердила слова колеги і генеральний директор КП «Володимир-Волинське ТМО» Тетяна Ващук, адже стаціонарне відділення лікарні уже ледь вміщає усіх хворих із важкими формами коронавірусу, а медики, які займаються їхнім лікуванням, на межі виснаження. Станом на 8 годину 27 жовтня на лікуванні у стаціонарі перебуває 102 пацієнти, 4 з яких у вкрай важкому стані у відділенні інтенсивної терапії. Щодня у Володимир-Волинському ТМО близько 20 госпіталізацій з діагнозом коронавірус.
Ярослав Матвійчук поінформував присутніх щодо рекомендації Міністерства освіти продовжити шкільні канікули до 7 листопада. Проте у Володимир-Волинській громаді пропонується на один тиждень запровадити дистанційне навчання. Таким чином діти протягом двох тижнів не контактуватимуть один з одним, а працівники загальноосвітніх шкіл, які ще не щепились від коронавірусу, матимуть змогу це здійснити. Адже, як зазначила начальник управління з гуманітарних питань Оксана Бігун, згідно постанови Кабміну, після 8 листопада колективи усіх навчальних закладів мають забезпечити стовідсотковий рівень вакцинації, а нещеплені працівники будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.    
Інформацію, озвучено медиками, було взято до відома, а міськрайонний відділ ДУ «Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» зобов’язали продовжувати щоденно надавати наявну інформацію міському голові щодо виявлення хворих на COVID-19, в тому числі у розрізі суб’єктів господарювання громади, незалежно від форми власності.
Із врахуванням рекомендації Міністерства освіти України та з метою запобігання поширення коронавірусної хвороби, з 1 по 7 листопада навчальний процес у закладах освіти буде здійснюватись у дистанційному режимі.
Поліція та Держпродспоживслужба буде проводити посилені рейди щодо дотримання обмежувальних заходів «помаранчевої» зони, – повідомив Ярослав Матвійчук. Також комісія рекомендує заборонити комунальним закладам проведення будь-яких масових заходів у громаді, окрім тих, які необхідні для функціонування органів державної влади. Ввести такі ж заборони комісія рекомендує ввести і іншим суб’єктам господарської діяльності.
Насамкінець перший заступник міського голови наголосив на необхідності вакцинування, адже наразі це єдиний спосіб, аби сформувався колективний імунітет, а бізнес у “червоній” зоні зможе працювати лише за умови наявності ковідних сертифікатів.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: