«Тепер наші учні не кажуть, що забули щоденники і не записали домашнє завдання»

Публікації

«Тепер наші учні не кажуть, що забули щоденники і не записали домашнє завдання»
«Тепер наші учні не кажуть, що забули щоденники і не записали домашнє завдання»

Цифровізація шкільної освіти, ініціатором і творцем якої стала молода директорка освітнього опорного закладу навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей» села Зимне Юлія Степанюк, принесла значне полегшення у веденні шкільної документації.

Про таке не могли і мріяти педагоги минулих років, які заповнювали великими папками масивні шафи у класах, носили з уроку на урок класні журнали, писали списки учнів, довго і терпляче робили звіт успішності. Це не тільки займало багато часу, а повільно перетворювало працю педагога на нудну і набридливу рутину. Сучасні технології змінили життя школи. Тепер важко уявити і вчителя, і учня без ноутбука, планшета і мобільного телефона. А останнім часом і урок, і заняття з учнем можна провести дистанційно. Та це, виявляється, ще не все...
- Сьогодні, як ніколи, перед нами постало питання комунікації між учителями та учнями. Шкільна документація, до ведення якої за довгі роки звикли, уже застаріла. І тому в мене як у вчителя інформатики виникла ідея створення електронної документації, зокрема класних журналів, звітності, оцінювання і так далі, - розповідає директорка освітнього опорного закладу навчально-виховного  комплексу «Загальноосвітня школа I-ІII ступенів-ліцей» с. Зимне Юлія  Степанюк.
Здається, ще зовсім недавно була вона ученицею школи, яку сьогодні очолює. І  народилася в Зимному. У 2008-му закінчила Національний університет «Львівська політехніка», повернулася працювати до рідного навчального закладу і вже 2015 року стала його директоркою. Своїм азартом до творчості, до пошуків нових форм і технологій запалила не тільки молодих колег, а й педагогів старшого покоління та учнів. Втілення ідеї цифровізації освіти принесло Юлії Степанюк та її колективу славу на всю Україну. 
- Ми почали з того, -  розповідає Юлія Юріївна, - що взяли участь у проєкті «Підвищення медіаграмотності вчителів опорних шкіл». Це дало нам можливість пройти цикл навчальних занять щодо роботи з цифровими інструментами, зокрема щодо створення шкільної та класної документації. Нашою метою стало продемонструвати обізнаність щодо цифровізації, а також готовність до її запровадження. Це було важливо ще й у плані того, що наша Зимнівська громада бере участь у проєкті «Цифрова громада» програми «Egap» фонду «Східна Європа». Тож у квітні минулого року були проведені вебінари, консультації тощо. Спочатку вирішили перейти на електронні журнали. Прийняли відповідне положення, обумовили наказом по школі, обговорили питання на педагогічній раді. 
З електронними журналами вчителі Зимнівської школи-ліцею працюють з вересня минулого року. Тепер уже не потрібно переписувати списки учнів, підбивати підсумки, робити звітність. Тематичні, підсумкові та семестрові оцінки виставляються автоматично. В електронному варіанті закладені календарні плани, поурочні теми. Усе це відкривається легеньким натисканням руки. Для ведення журналів педагоги вибрали платформу «Нові знання». 
За досить короткий час учителі опанували роботу з документацією в цифровому варіанті і переконалися, що це не тільки полегшило діяльність, а й вивільнило багато часу.  А головне, працювати стало цікавіше. 
- Саме це і було нашим завданням – показати, що технології полегшують життя.  Ми описали свої досягнення в плані цифровізації і консультуємо школи у Волинській, Одеській, Вінницькій, Дніпропетровській областях. Наші успіхи увінчалися перемогою  в конкурсі «Дієва гра». Ми отримали відзнаку Міністерства цифрової трансформації «Інновації у сфері освіти», - з гордістю каже Юлія Юріївна. 
Діяльність учителя полегшилася тим, що віднині за декілька хвилин він може побудувати необхідні діаграми, підсумувати облік відвідування, помітити помилку у веденні журналу чи виправлення оцінки (помилки та виправлення підсвічуються іншим кольором). До речі, на ведення електронної документації перейшли і школи-філії – Бубнівська та Селецька. Це полегшує здійснювати контроль за веденням класних журналів з боку дирекції. Перехід навчального закладу на цифровізацію співпав із введенням дистанційного навчання, і таким чином школи Зимнівського опорного закладу виявилися до цього готовими, як ніхто. Тепер, за словами вчителів, навіть ніхто не говорить про те, щоб повернутися до старих журналів.
Проте Юлія Юріївна мала певні сумніви щодо того, як поставляться до ведення  електронних журналів батьки і школярі. Та побоювання виявилися даремними.  Створені електронні спеціальні кабінети для батьків, де можна ознайомитися з оцінками дітей, проконтролювати відвідування школи. Для цього можна зайти на сайт «Нові знання», створити свій логін і пароль. У захваті і школярі. Навчатися стало цікаво. Відповівши на уроці, учень бачить свою оцінку, яку вже не потрібно коментувати на весь клас. 
- Тепер уже наші учні не скажуть, що забули щоденник чи не записали домашнє  завдання, - посміхається молода директорка. 
Електронні щоденники сприяють вихованню відповідальності, внутрішньої дисципліни, зобов’язують до порядку. 
Звичайно, є і проблеми. Поки що наше суспільство не досягло такого рівня, щоб забезпечити дітям рівні умови. Не всі учні мають комп’ютери. Але школи намагаються враховувати це, ідуть школярам назустріч. 
Навчальний заклад не бажає зупинятися на досягнутому. Попереду – нові плани назустріч успішній діяльності педагогів, змістовному навчанню учнів, поінформованості батьків. 
Антоніна Булавіна, с. Зимне, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: