Талановита руснівська молодь вітатиме односельців з Різдвом

Талановита руснівська молодь вітатиме односельців з Різдвом
Талановита руснівська молодь вітатиме односельців з Різдвом

Які б складнощі не переживало сьогоднішнє село, та все ж вірність традиціям і обрядам тут зберігають завжди, бо саме завдяки духовній культурі село залишилося як соціум і носій генетичної пам’яті нації. І особливо радує, що зберігається ця культурна спадщина і в маленьких селах. 
Руснів – село невелике, та останнім часом посіло гідне місце в культурному житті Зимнівської ОТГ. Правда, руснівці як щирі поборники української національної культури ніколи не втрачали свого іміджу. Тут завжди досліджували історію населеного пункту, родоводи, створювали гурти художньої самодіяльності. Місцеві співаки-аматори залюбки поспішали на репетиції та концерти. 
Усе змінилося, коли в Руснові закрили клуб. Залишилася лише бібліотека. Здавалося, сільську культуру чекає занепад, але ж ні. Лілія Бартова, яка обійняла посаду бібліотекаря, із власної ініціативи стала розвивати сільську культуру. На її заклик відгукнулося старше покоління і юнь. Особливо зацікавилися діти. Вони з нетерпінням чекали як нової репетиції, так і самого культурного заходу. 
І ось тепер, напередодні Різдва, до бібліотеки зачастила руснівська молодь. Чарівні дівчата з усією серйозністю готуються привітати зі святом своїх односельців. Навіть на репетиції одягають національні костюми, які нагадують ті, що носили у цій місцевості їхні прабабусі. Звичайно, привітання звучатиме онлайн. Глядачі побачать різдвяну виставу з елементами українського фольклору. Безперечно, різдвяні вечорниці припадуть до душі всім, хто цінує народні традиції. 
Та все ж у кожній руснівській оселі, як і скрізь по Україні, чекатимуть колядників. Отож на запрошення односельців руснівські красуні обійдуть село і завітають до тих, хто гостинно відчинить перед ними двері. Звичайно, колядники будуть строго дотримуватися всіх протиепідемічних вимог. І хай тієї миті, коли зазвучить урочисте «Нова радість стала» по всій нашій країні і по всьому світу настане радість, а спокій і благополуччя повернуться до наших родин. 
Христос рождається! 
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: