29-го липня у КМЦ Володимира працівники державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» презентували чергову збірку спогадів мешканців міста «Володимир, яким ми його пам’ятаємо» (Людські долі). Інформує видання БУГ.
У 2014-му співробітники історико-культурного заповідника “Стародавній Володимир” – Володимир Пикалюк, Орися Вознюк, Романна Кучерява та Світлана Федосєєва вирішили зібрати цікаві розповіді жителів міста про їхнє минуле. З того часу випустили ще сім збірок з різними доповідачами та їхніми історіями.
“З часом ми зрозуміли, що надзвичайно важливим для сприйняття епохи є життєвий шлях наших героїв і тому проєкт був розширений і доповнений”, – йдеться в передмові книги.
На презентації восьмої книги зібралися доповідачі історій, деякі з них поділилися спогадами особисто. Розповідали про своє дитинство, яке припало на часи Другої світової війни. Про катування батьків у радянських тюрмах, про сльози матерів та нерозуміння цієї жорстокості дітьми.
“Спогади – це пазли, з яких складається історія нашого життя. Це важливо для жителів Володимира – пам’ятати та розуміти всю біль, яку прожили наші предки”, – висловилась співавторка книги Світлана Федосєєва.
Переважно історії записувалися на диктофон, а дехто з доповідачів писав і приносив їх сам.
У збірці багато історій від дітей та внуків постраждалих від Голокосту та насилля радянського НКВД.
Також гостям презентації показали фільм “Кав‘ярня на вулиці Фарній” за участю місцевого театру “Різнобарв’я”.
Коментарі