«Наука – це вона»: у Болгарії продемонстрували українську виставку

«Наука – це вона»: у Болгарії продемонстрували українську виставку
«Наука – це вона»: у Болгарії продемонстрували українську виставку

Експозиція популяризує вітчизняних героїнь наукової галузі та пропагує ґендерну рівність у науці
16 грудня у Софії відкрилася виставка українського просвітницького артпроєкту «Наука –це вона». Експозиція складається із 12 стилізованих портретів видатних українських жінок-вчених та есе-розповідей про них. Твори обрали під час загальноукраїнського конкурсу, у якому взяла участь 561 дівчина віком від 14 до 21 року. У своїх роботахавторки розповідалипро життєвий шляхнауковиць, їхні робочі здобутки, а також розмірковували над важливістю ґендерної рівності у науці.
Посол України в Болгарії Віталій Москаленко зазначив, що виставка має велику актуальність у сучасному світі, де все ще залишаються ґендерні упередження.
«Знаєте, у програми ЮНЕСКО "Про жінок в науці"є девіз: "Світ потребує науки, а науці потрібні жінки". І я глибоко переконаний, що це саме так!», – наголосив Москаленко.
Проєкт ініціював український ІТ-підприємець, засновник технологічної компанії RooshСергій Токарєв. У Болгарії експозицію прийняв Національний політехнічний музей.
«Для нас та нашої аудиторії виставка стане чудовою можливістю дізнатися більше про внесок українських жінок-науковицьусвітову науку. Зокрема, у таких галузях, як математика, інформатика, мікробіологія, нейробіологія тощо. Не менш важливою є роль жінок-науковиць—мотиваторів професійного розвитку молоді» – зазначила Директорка музею,докторкаЕкатерінаЦекова.
Ознайомитися із матеріалами виставки можна на сайті STEMisFEM.
Проєкт «Наука – це вона» реалізується благодійною освітньою ініціативою STEM is FEM за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та ООН Жінки в Україні в рамках глобальної кампанії ООН «Покоління Рівності».
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: