Укрпошта випустила поштові марки з жінками-науковцями «Наука – це вона»

Укрпошта випустила поштові марки з жінками-науковцями «Наука – це вона»
Укрпошта випустила поштові марки з жінками-науковцями «Наука – це вона»

Урочисте спецпогашення відбулося 8 вересня у Головпоштамті Києва.
У рамках освітнього артпроєкту «Наука – це вона» Укрпошта презентувала однойменний поштовий блок із чотирьох марок, на яких зображені жінки-вчені, що досягли вагомих здобутків у ІТ, фізиці, математиці. Блок створений у співпраці із благодійним освітнім проєктом «STEM is FEM» та реалізується за підтримки UNICEF і ООН «Жінки в Україні».
«Укрпошта долучилася до освітнього артпроєкту «Наука – це вона» та сьогодні випустила поштовий блок із видатними українськими жінками-вченими. Разом із нашими партнерами ми показуємо загалу, що жінки можуть досягти професійних висот у математиці, фізиці, ІТ і що це не суто чоловічі царини. Ці поштові марки, завдяки поціновувачам філателії та нашим клієнтам, розлетяться у різні куточки України», – відзначив під час спецпогашення генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.
«Мета  STEM is FEM та проєкту «Наука – це вона» – побороти стереотипи про те, що нібито існують суто «чоловічі» професії. Проєкт допомагає дівчатам долучитися до технічних та інших сфер, де наразі є гендерний дисбаланс, та побачити, що вони можуть досягти успіху будь-де, і в цих сферах – також. Але проблема гендерної нерівності має глобальний характер, і тому ми раді, що Укрпошта долучилася до цієї справи, і ми можемо разом допомогти звернути увагу суспільства на цю проблему», – зазначив ініціатор проєкту, інвестор та засновник української технологічної компанії «Roosh» Сергій Токарєв.
Виставка «Наука — це вона» буде представлена у приміщенні Головпоштамту протягом трьох днів  – із 8 по 10 вересня.
Поштовий блок випущено тиражем 8 тисяч примірників. Номінал кожної марки – 9 грн.
В якості ескізів поштових марок було використано портрети, створені Анною Іваненко, Анною Сарвірою, Ольгою Дехтярьовою, Євгенією Полосіною та Сергієм Майдуковим.
На марках поштового блоку зображені четверо жінок-учених.
Катерина Ющенко створила першу у світі формальну мову адресного програмування, на якій були створені перші програми розпізнавання простих геометричних фігур, друкованих та рукописних літер і цифр. Українка фактично започаткувала першу школу теоретичного програмування в СРСР.
Ольга Перевозчикова розробила низку термінологічних державних стандартів із програмування, які вперше зафіксували сучасні норми україномовної ІТ-лексики. Також вона стала авторкою «Англо-українського тлумачного словника з обчислювальної техніки, Інтернету і програмування», два видання якого охоплюють понад 14 тисяч ІТ-термінів.
Антоніна Прихотько розробила ряд методик вирощування надтонких кристалів органічних сполук, придатних для низькотемпературних спектральних досліджень, що вплинули на розвиток фізики твердого тіла. Ще організувала в Інституті фізики Києва спектральну лабораторію, яка згодом стала найбільшим у світі центром низькотемпературної спектроскопії неметалічних кристалів.
Клавдія Латишева – перша в Україні докторка фізико-математичних наук. Її праці з електродинаміки, теорії коливань та теорії ймовірностей, видані ще у 30-40 роках ХХ століття, і нині займають чільне місце у бібліотеках видатних математиків сучасності. Науковий доробок ученої – понад 40 праць, серед яких метод Фробеніуса-Латишевої для розв’язування систем диференціальних рівнянь із частинними похідними.
Основою виставки «Наука – це вона» є колекція портретів українських жінок-учених, що створена групою сучасних ілюстраторів на чолі із Сергієм Майдуковим. Експозиція є частиною однойменного освітнього артпроєкту, ініційованого STEM is FEM, що реалізується за підтримки UNICEF та ООН «Жінки в Україні» в рамках глобальної кампанії ООН «Покоління рівності». Генеральним партнером проєкту є технологічна компанія «Roosh».
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: