Що потрібно знати про роботу Укрпошти в умовах воєнного стану

Що потрібно знати про роботу Укрпошти в умовах воєнного стану
Що потрібно знати про роботу Укрпошти в умовах воєнного стану

Як і під час карантину, Укрпошта продовжує працювати і підчас війни: всі 4 місяці компанія виплачувала пенсії, соціальну допомогу та субсидії в усіх областях, здійснювала торгівлю продуктами харчування та товарами першої необхідності, приймала комунальні та інші види платежів і навіть оформлювала передплату на улюблені видання. Велике навантаження лягло на сусідні з «фронтовими» області. Наприклад, Укрпошта організовувала роботу пересувних відділень в Сумській та Харківській областях через Полтавську дирекцію, а в Миколаївській в час, коли велика частина області була окупована, через Кіровоградську. Така взаємозаміна не можлива, коли є лише стаціонарні відділення. А саме завдяки пересувним відділенням Укрпошта чи не єдина компанія, яка змогла надавати послуги на всій території України з початку війни.
Пересувні відділення – це можливість жителям за місцем проживання отримати ширший спектр послуг в майбутньому (цифрові та банківські послуги у кожному населеному пункті країни). А ще – виконувати соціально важливу функцію доставки пенсій та соціальних допомог. Це не так відчутно у більш спокійних областях, проте в тих регіонах, де відбуваються активні бойові дії, роль пересувних відділень безцінна. На щойно звільнених територіях, де відсутній інтернет та світло, завдяки пересувним Укрпошта могла буквально на наступний день після дозволу військової адміністрації доставляти виплати пенсіонерам, продукти, ліки чи гуманітарну допомогу. 
Хоч війна, на щастя, прямо не торкнулася всіх областей, її наслідки відчули всі. Через внутрішню міграцію відділення Укрпошти на Заході стали приймати більше клієнтів. І хоч Укрпошта по всій Україні надає однакові послуги, опиняючись в новому місті, клієнти часто зверталися до операторів та листонош з проханням роз’яснити, як працює пошта і які послуги можна отримати. 
«Ми бачимо, що у людей є багато питань, особливо у тих, хто змінив місце проживання і, відповідно, відділення, в якому обслуговувався раніше. Пенсіонери цікавляться, чи можна отримувати пенсію через відділення Укрпошти, чи з доставкою листоношою. Багато питають про фінансові послуги. Щоб наші клієнти могли все почути з перших уст, Укрпошта в червні почала проводити Дні Укрпошти в громаді, де начальники відділень разом із працівниками обласних дирекцій Укрпошти відповідають на всі питання клієнтів» - розказав директор Волинської філії Іван ЛЮСАК.
День Укрпошти – це cвоєрідний день відкритих дверей, де всі клієнти Укрпошти – як існуючі, так і потенційні – зможуть отримати відповіді на всі питання щодо послуг, які зараз надає Укрпошта. На Волині Дні Укрпошти вже пройшли у трьох громадах.  Особливо клієнтам сподобалась можливість подати документи для переходу на отримання пенсії в Укрпошті прямо під час таких заходів – не завжди знаходиться час і можливість для цього. І тепер вони отримають пенсію у себе вдома або на відділенні, зекономивши кошти на поїздку до банкомату або на комісію за зняття цих самих коштів з карт через термінали або банкомати інших фінансових установ.
День Укрпошти в громаді проходить регулярно, про що заздалегідь Ви можете дізнатися з об’яв, які будуть розміщені у Ваших населених пунктах, повідомленнях у соціальних групах Ваших громад і тому подібне.
А поки винесемо ТОП питань, які найчастіше ставлять клієнти. 
Чи займається Укрпошта доставкою пенсій, бо до війни говорили, що відділення будуть закриватися. 
Укрпошта  надає всі необхідні жителям послуги у пересувних та стаціонарних відділеннях. Всього у Волинській області працюють 240 відділень: 143 стаціонарних та 97 пересувних відділень. І в стаціонарному, і в пересувному відділенні пенсіонери зможуть отримати пенсії. Тим, кому пенсії додому приносила листоноша, так само будуть отримувати свої гроші з доставкою додому. Доставка пенсії – це не просто рядова послуга Укрпошти. Компанія несе відповідальність перед кожним клієнтом і мусить доставити соціальні виплати, субсидії та пенсії всім адресатам. Зокрема, за червень по Волинській області Укрпошта виплатила 98,3% пенсій. 
Якщо пенсіонер раніше отримував пенсію на банківську картку, а зараз хоче перейти на обслуговування до Укрпошти, потрібно звернутися із відповідною заявою до Пенсійного Фонду України. Зараз навіть не потрібно їхати до Пенсійного фонду – все можна оформити на місці. Що і як зробити підкаже листоноша або оператор найближчого до Вас відділення поштового зв’язку. 
Чи можна отримувати пенсію в Укрпошті, якщо в селі немає відділення? 
Навіть якщо у вашому селі немає стаціонарного відділення це не впливає на роботу Укрпошти. У ті населені пункти, де немає стаціонарних відділень, приїжджають пересувні. 
Із початку воєнних дій вже 266 пересувних відділень Укрпошти почали працювати у 9 областях України. 25 точок базування у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Львівській, Полтавській, Тернопільській, Хмельницькій та Харківській областях вже обслуговують 2600 населених пунктів. Тепер 1,3 млн жителів відділених сіл отримують всі необхідні послуги компанії.
У Волинській області працюють 97 ПВПЗ. У Них крім пенсій, у пересувних відділеннях можна отримати всі послуги, що і в стаціонарних: оплатити комунальні та інші види платежів, оформити передплату, відправити або отримати посилку, придбати продукти харчування та товари першої необхідності. Графік роботи пересувного відділення у вашому селі можна уточнити у листоноші або у старости. 
Як отримати пенсію на новому місці? 
Для тих українців, які змінили місце проживання у зв’язку з війною або з інших причин, та хочуть продовжувати обслуговуватися в Укрпошті, зокрема отримувати пенсійні чи інші виплати, потрібно оформити переадресацію.   
Якщо ви виїхали з місця фактичного проживання, ви можете отримати свої виплати наступним чином:
1. Зателефонуйте:

або до Контакт-центру Укрпошти за номером телефону 0 800 300 545 та оберіть кнопку 2 – розділ «Пенсії, соціальні виплати та субсидії» (усі дзвінки безкоштовні), або заповнивши онлайн-форму;
або до Пенсійного фонду України за номерами телефонів, які розміщені за посиланням або передайте інформацію через електронний кабінет.
2. Повідомте про необхідність отримання пенсії, грошової допомоги за іншою адресою та передайте наступну інформацію:
•прізвище, ім’я та по батькові одержувача пенсії та/або грошової допомоги;
•адресу отримання пенсії/грошової допомоги до березня 2022 року;
•паспортні дані (серія та номер паспорту);
•номер телефону одержувача пенсії/грошової допомоги;
•спосіб отримання виплати (на відділення або за домашньою адресою)
•нову адресу доставки: індекс відділення Укрпошти або адресу тимчасового проживання.
Якщо ви отримуєте пенсію або грошову допомогу поштовим переказом, повідомте оператору додатково код переказу, який отримали в смс-повідомленні.
Ваші кошти будуть виплачені за заявленою адресою проживання протягом декількох днів.
Якщо ви поки не визначилися з місцем отримання виплати та бажаєте її отримати на будь-якому автоматизованому відділенні Укрпошти, до якого буде доступ, повідомте про це оператору.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: