У Парижі показали українську виставку «Наука – це вона»

У Парижі показали українську виставку «Наука – це вона»
У Парижі показали українську виставку «Наука – це вона»

7 лютого, у штаб-квартирі ЮНЕСКО відбулося офіційне відкриття художньо-просвітницької виставки «Наука – це вона».Подія приурочена доМіжнародного дня жінок та дівчат у науці.
Експозиція виставки у нетривіальній формі розповідає про життя та наукові здобутки 12 видатних українських жінок-вчених зі сфер фізики, математики, біології. Матеріали виставки – це поєднання стилізованих портретів героїнь, створених молодими українськими ілюстраторами, та есе, які про них написали юні українки – дівчата віком від 14 до 21 року.
У заході взяли участь дипломати та науковці.Наталія Омельченко, дружина Постійного представника України при ЮНЕСКО, Надзвичайного і Повноважного Посла України у Франції Вадима Омельченка вважає, що виставка – чудовий взірець для інших країн. Адже на прикладі українського досвіду надихає жінок по всьому світовіробити внесок у науку та дослідження.
«Чому ми справді хотіли організувати таку виставку в ЮНЕСКО? Оскільки вона поєднує дві важливі сфери, якими займається ця організація: наука та ґендерна рівність є одними із глобальних пріоритетів ЮНЕСКО. І прочитати можна не лише про досягнення українок у науці. Ця виставка – чудова можливість показати великий творчий потенціал талановитих дівчат, які писали есе», – наголосилаНаталія Омельченко.
Директор, уповноважений представництва та старший радник сектору природничих наук при ЮНЕСКОГейтФаріз відзначив практичний характер виставки.
«Ця виставка проливає світло на дуже важливу проблему – участь дівчат та жінок у науці. В ЮНЕСКО ґендерна рівність – це пріоритет. Ця експозиція–чудовий, реальний приклад того, як сприяти популяризації науки серед жінок та руйнувати стереотипи, що наука та STEM-освіта – виключно чоловіча справа», – наголосив ГейтФаріз.
Доктор фізико-математичних наук, героїня проєкту«Наука – це вона» Олена Ванєєва зауважила, що сьогодні проблема ґендерної нерівності у науці ще гостріша, адже має завуальований характер.
«Хоча в наш час немає жодних видимих обмежень для вступу жінок у науковий світ, багато з них залишають свої мрії про наукову кар'єру заради сім'ї.Але ті жінки, які отримують належну підтримку від своїх партнерів, можуть досягти видатних наукових результатів», – вважає Ванєєва.
Експозиція триватиме до 11 лютого.
«Усі складові виставки –її ідея, ілюстрації наших митців, есенаших дівчат, показують Україну на міжнародній арені як талановиту та розвинену країну, щопіклується про ґендерну рівність та робить це дуже творчо та переконливо», – зазначивініціаторпроєкту «Наука – це вона», засновник української технологічної компанії Roosh Сергій Токарєв.
Проєкт «Наука – це вона» реалізується благодійною освітньою ініціативою STEM is FEM за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та ООН Жінки в Україні в рамках глобальної кампанії ООН «Покоління Рівності».
STEM is FEM – українська благодійна освітня ініціатива. Проєкт популяризує STEM-спеціальності серед українських дівчат, а також мотивує їх вступати до вишів на технічні спеціальності. Ініціатива заснована ІТ-підприємцем, фаундером української технологічної компанії Roosh Сергієм Токарєвим. Докладніше про проєкт можна дізнатися на офіційному сайті STEMisFEM та сторінках у Facebook та Instagram.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: