Нардепи вигадали покарання для студентів за списані реферати

Нардепи вигадали покарання для студентів за списані реферати
Нардепи вигадали покарання для студентів за списані реферати

За здавання здобувачами освіти чужих академічних текстів можуть ввести адміністративну відповідальність. Ініціатори законопроекту — нардепи від ОПЗЖ і “Слуги народу”.
На сайті Верховної Ради з’явився текст законопроекту №5532, який, у разі ухвалення, посилить відповідальність за академічну недоброчесність і плагіат у наукових роботах. Нове обмеження стосується всіх академічних текстів, зокрема рефератів, курсових, наукових робіт і дисертацій.
Так, згідно з текстом документа, за “надання академічних текстів, отриманих від інших фізичних або юридичних осіб, як результатів власної навчальної та наукової діяльності” передбачений штраф від 50 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 5 100 грн).
У разі, якщо студент, аспірант або докторант протягом року повторно вчинить це порушення, йому можуть виписати штраф у розмірі від 500 до 1 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 500 до 25 500 грн).
Згідно з текстом пояснювальної записки, цей законопроект рекомендується ухвалити для “посилення боротьби з неодноразовими фактами академічної недоброчесності”.
На поточний момент документ спрямований на розгляд до профільного Комітету ВРУ.
Ініціаторами цього законопроекту стали нардепи від ОПЗЖ Тетяна Плачкова з Олександром Лукашевим і “слуга народу” Євген Брагар.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: