Депутати Нововолинської міської ради закликали рятувати шахти

Публікації

Депутати Нововолинської міської ради закликали рятувати шахти
Депутати Нововолинської міської ради закликали рятувати шахти

14-го грудня на сесії Нововолинської міської ради депутати звернулися до президента України, прем’єр-міністра, генерального прокурора, т.в.о. міністра енергетики щодо вжиття негайних заходів щодо критичної ситуації на вугледобувних підприємствах Волині.

У Нововолинську склалася критична ситуація на вуглевидобувних підприємствах ДП «Волиньвугілля», пише БУГ. Уже декілька днів відбуваються акції протесту працівників, – йдеться у зверненні.

Із серпня по листопад заборгованість по заробітній платі становить 85,7 мільйонів гривень. Гірники обурюються неефективним управлінням та використанням коштів на ремонт та модернізацію гірничого обладнання, а також розкраданням коштів на підприємстві. Це підтверджено результатами аудит-служби Міністерства енергетики України № 03-20.

«Так як ДП «Волиньвугілля» має стратегічне значення не тільки для регіону, але і для енергетичної безпеки нашої держави, з метою недопущення соціального вибуху, просимо:

– виплатити в повному обсязі заборговану заробітну плату;

– не допускати відключення даних підприємств від електропостачання;

– ні в якому разі не закривати вуглевидобувні підприємства ДП «Волиньвугілля», зокрема: ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» і ВП «Шахта Бужанська».

– передбачити фінансування на розвиток вугільних підприємств Волині.

Керівник профспілки на шахті №10, депутат міської ради Вячеслав Спиридонов запропонував внести до звернення інформацію, яка пов’язана із недобудованою копальнею. Зокрема про недопущення масового скорочення працівників.

Керівник Волинського теркому працівників вугільної промисловості Роман Юзефович додав, що у звернення потрібно додати вимогу до профільного Міністерства розробити програму подальшої долі всіх працівників, які після закриття копалень, яке рано чи пізно відбудеться, залишаться без роботи.

Як підсумував міський голова Борис Карпус, звернення доповнять цими моментами, які озвучили голови шахтарських профспілок, а також вимогу виплати заборгованості по зарплаті на «Волиньвантажтрансі». Окремо, наголосив мер, потрібно звернутися до Литовезької та Поромівської ОТГ, на території яких розташовані шахта №9 та «Бужанська».

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: