Депутатам місцевих рад заборонили голосувати при конфлікті інтересів

Депутатам місцевих рад заборонили голосувати при конфлікті інтересів
Депутатам місцевих рад заборонили голосувати при конфлікті інтересів

19 лютого Верховна Рада остаточно заборонила голосування депутатам місцевих та обласних рад в умовах конфлікту інтересів.
За відповідний законопроект №3034а, з пропозиціями Володимира Зеленського, проголосували 287 народних депутатів. Законопроект було прийнято з другої спроби – 23 грудня 2020 року президент ветував його і повернув до Ради зі своїми правками, передає Укрінформ.
Тоді без уваги в документі залишилося, зокрема, питання врегулювання конфлікту інтересів в діяльності глав обласних та районних рад. У доопрацьованій редакції це врахували.
Тепер закон передбачає, що сільський, селищний, міський голова, очільники і депутати місцевих, обласних, районних рад та ще низка чиновників відповідних колегіальних органів, зобов’язані публічно повідомити про наявність конфлікту інтересів і не брати участі у розгляді, підготовці та прийнятті рішень щодо запропонованого питання.
Якщо неучасть таких осіб у голосуванні призведе до втрати повноважності колегіального органу, то вони можуть взяти участь в ухваленні рішення. Однак тільки за умови публічного самостійного повідомлення про конфлікт інтересів у ході засідання колегіального органу.
Якщо повідомлення про конфлікт інтересів здійснено на засіданні ради, іншого колегіального органу, інформація про таке повідомлення обов’язково вноситься до протоколу засідання ради, іншого колегіального органу.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: