У Раді пропонують збільшити допомогу при народженні першої дитини

Публікації

У Раді пропонують збільшити допомогу при народженні першої дитини
У Раді пропонують збільшити допомогу при народженні першої дитини

Глава комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пропонує збільшити розмір матеріальної допомоги при народженні першої дитини. З 2014 року вона в рази впала в доларовому еквіваленті.
Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуці.
Нардеп зазначив, що з 2021 року державний бюджет отримав на 1 мільярд гривень акцизного податку більше завдяки діям податкової і фіскальної служб, які продовжують боротьбу з ринком фальсифікату.
«За нашими підрахунками це дозволить наповнити бюджет країни більш ніж на 10 млрд гривень щорічно. Цих коштів вистачить на найважливіше, на мою думку, питання – збільшення допомоги при народженні дитини», – підкреслив глава комітету.
Він звернув увагу, що з 2014 року не змінювалася сума виплат батькам за народження першої дитини. В національній валюті вона становить 41 280 гривень, однак у доларовому еквіваленті знизилася с 2612 до 1490 доларів.
«Виплати допомоги при народженні дитини повинні бути підвищені. Ми пропонуємо почати процес з встановлення таких сум виплат: 50 тис. гривень – при народженні першої дитини, 100 тис. гривень – при народженні другої і 150 тис. при народженні третьої й кожної наступної дитини», – розповів нардеп.
При таких розмірах матеріальної допомоги до відповідного фонду необхідно щорічно вкладати 11,5 млрд гривень, які, за словами Гетманцева, будуть надходити за рахунок процесу висновки ринку алкоголю з тіні.
Він також додав, що має намір подати дану законодавчу ініціативу в проєкт державного бюджету на 2022 рік.
Так, народжуваність в Україні з кожним роком зменшується на 5% і, якщо у 2013 році складала 503,7 тис. дітей, то в 2020 становила – 293,4 тис. дітей (найнижчий показник за останні 10 років). В свою чергу, сумарний коефіцієнт народжуваності в Україні зменшився на 19% (з 1,51 дитини на 1 жінку репродуктивного віку у 2013 р. до 1,22 дитини у 2020 р. при необхідних 2,1 для нормального відтворення нації). За відсутності змін ця негативна тенденція буде продовжуватися і лише набиратиме обертів, які матимуть катастрофічні наслідки для майбутнього існування українського народу, переконаний нардеп.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: