Росія з власної ініціативи вийшла з Ради Європи

Росія з власної ініціативи вийшла з Ради Європи
Росія з власної ініціативи вийшла з Ради Європи

Про вихід РФ з Ради Європи повідомила представниця Верховної Ради у Конституційному суді Ольга Совгиря у Telegram.
За її словами, це автоматично означає припинення членства РФ в усіх органах Ради Європи, в тому числі у Венеційській комісії, передає УНІАН.
Ситуацію вже прокоментував прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. Він заявив російським журналістам, що вихід Росії з Ради Європи означає її вихід і з усіх його механізмів.
Як зазначив російський юрист Павло Чіков, згідно зі Статутом Ради Європи, держава перестає бути її членом з 1 січня наступного року. Тобто РФ формально вийде Ради Європи тільки з 1 січня 2023 року.
Як відомо, у квітні 2014 року Парламентська асамблея Ради Європи позбавила російську делегацію права голосу і виключила її представників з усіх керівних органів асамблеї у зв'язку з анексією Криму.
У зв’язку з цим Росія не платила внески до Ради Європи з червня 2017 року. Такі дії РФ чимало членів ПАРЄ і політиків назвали шантажем.
У червні 2019 року ПАРЄ ухвалила рішення, що дозволили росіянам повернутися до роботи в асамблеї.
Україна неодноразово вимагала припинити членство РФ у Раді Європи та у ПАРЄ.
25 лютого 2022 року міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що у Раді Європи запустили процедуру виключення РФ. Того ж дня Комітет міністрів Ради Європи призупинив членство Росії в організації.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: