В Україні електронні паспорти прирівняли до звичайних

В Україні електронні паспорти прирівняли до звичайних
В Україні електронні паспорти прирівняли до звичайних

Верховна Рада проголосувала за закон, який надає електронній версії паспорту у смартфоні статус повноцінного документу.
Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram, – передає Українська правда.
«Вітаю українців з історичною подією. Ми - перша країна, де електронні паспорти мають таку ж юридичну силу, як їх фізичні аналоги. Ми створили світової кейс для побудови цифрового держави», – написав міністр.
Відповідний законопроєкт 4355 підтримали 302 народних депутата. Згідно з даними у пояснювальній записці, закон почне діяти з 23 серпня і вносить наступні новації:

  • перетинання державного кордону та лінії розмежування з окупованими територіями.
  • передбачає наявність в е-паспортах інформації про місце прожзакріплює визначення термінів "е-паспорт", "е-паспорт для виїзду за кордон";
  • встановлює, що е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон формуються безкоштовно та можуть пред’являтися на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства, крім випадківивання та код платника податків.

Федоров також пояснив, що тепер можна використовувати цифрові паспорти нарівні з паперовими й не хвилюватися, якщо забув паперовий документ вдома. Завжди можна використовувати паспорт в додатку «Дія».
«Відкриття банківського рахунку онлайн, касові операції в банку, подорож поїздом або літаком всередині країни, заселення в готель, отримання посилок на пошті, підтвердження віку в супермаркеті», – перерахував Федоров зручності від е-паспорта.
Нагадаємо, зараз цифрові паспорти (ID-картка та біометричний паспорт) – доступні в додатку «Дія».

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: